در حالی هر یک از اعضای تیم ملی فوتبال مجوز واردات یک دستگاه خودرو را دریافت کردهاند که میانگین سود این واردات برای هر کدام از آنها حداقل یک میلیارد تومان خواهد بود.
به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، چندی پیش به دنبال صعود تیم ملی فوتبال به جام جهانی، رییسجمهوری 50 میلیون تومان پول نقد به همراه حواله واردات یک دستگاه خودرو خارج از شمول مقررات ناظر بر واردات این محصولات را به اعضای این تیم هدیه کرد.
این در حالی است که به گفته فعالان بازار خودرو، واردات یک دستگاه خودروی گران قیمت خارجی برای هر یک از فوتبالیستها حداقل یک میلیارد تومان سود در بر خواهد داشت.
یکی از واردکنندگان خودرو میگوید: طبق قانون ورود هر خودروی خارجی به کشور باید در چارچوب مقررات مربوطه از جمله داشتن نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش در ایران صورت گیرد.
وی با بیان اینکه با مجوز صادر شده فوتبالیستها میتوانند خارج از شمول این مقررات هر خودروی دلخواه مانند فراری، لامبورگینی و رولز رویس را وارد کنند، خاطرنشان میکند: بنابراین با توجه به آنکه خودروهایی که اینگونه وارد کشور میشوند تک بوده و نمونه مشابه آنها در داخل کشور وجود ندارد دارای ارزش بسیاری برای خریداران خواهند بود.
به گفته وی سال گذشته یک دستگاه خودروی فراری قرمز رنگ که وارد کشور شده بود به قیمت حدود سه میلیارد تومان به فروش رسید در حالی که با توجه به قیمت 160 هزار یورویی این خودرو و همچنین با توجه به نرخ روز یورو، قیمت تمام شده واردات این خودرو حدود یک میلیارد تومان بوده است که نشان دهنده سود حدودا دو میلیارد تومانی واردکننده آن است.
در این شرایط فوتبالیستها برای کسب حداکثر سود از واردات خودرو باید گران قیمتترین خودروها را وارد کشور کنند. هماکنون قیمت روز خودروهایی چون فراری و لامبورگینی با توجه به مدلهای مختلف آن بین 160 تا 250 هزار یورو است بنابراین با توجه به تعرفه و همچنین با احتساب نرخ ارز، هزینه واردات این خودروها حدودا بین یک تا یک میلیارد و 700 میلیون تومان خواهد بود.
این در حالی است که به گفته فعالان بازار خودرو چنین خودروهایی در صورت واردات با توجه به تک بودن آنها در کشور ارزشی بین سه تا پنج میلیارد تومان خواهند داشت.
یکی از فعالان بازار خودرو درباره نحوه تعیین قیمت چنین خودروهایی میگوید: اصولا خودروهایی که تعداد بسیار محدود و حتی گاهی یک دستگاه از آنها در کشور وجود دارد خودروهای "بی قیمت" هستند به این معنی که قیمت این خودروها نه براساس فرمول هزینه تمام شده واردات به اضافه سود، بلکه براساس توافق بین خریدار و فروشنده تعیین میشود.
به گفته وی در حال حاضر در صورت واردات خودروهایی چون فراری یا لامبورگینی قیمت روز این خودروها در بازار ایران بین سه تا پنج میلیارد تومان خواهد بود.
این در حالی است که در دنیا خودروهای لوکس و گران قیمتتری نیز وجود دارد که البته با توجه به هزینههای بالای خرید و واردات آنها به کشور و همچنین بالا رفتن شدید قیمت فروش در ایران، واردات آنها برای فوتبالیستها به صرفه نبوده و آنها باید به واردات خودروهایی چون فراری و لامبورگینی با قیمتهای فروش سه تا پنج میلیارد تومانی بسنده کنند.
به گزارش ایسنا، یک واردکننده خودرو در این زمینه میگوید: مطمئنا فوتبالیستهایی که از توان مالی لازم برخوردار هستند با هزینه کردن مبلغی در حدود یک میلیارد تومان خودروی گران قیمتی را وارد کرده و با فروش آن حداقل یک میلیارد تومان سود نصیبشان خواهد شد.
وی در پاسخ به اینکه فوتبالیستهایی که از نقدینگی لازم برای واردات این خودروها برخوردار نبوده و یا تمایلی به این کار ندارند چه باید بکنند، خاطرنشان میکند: احتمالا این دسته از فوتبالیستها نیز حواله (امتیاز) واردات خودرو را خواهند فروخت که البته قیمت آن نیز توافقی تعیین میشود اما میتواند مبلغی حدود 200 میلیون تومان باشد.
در این شرایط با توجه به صدور مجوز واردات حدود 20 تا 25 دستگاه خودروی خارجی برای اعضای تیم ملی فوتبال به نظر میرسد که در آینده شاهد تردد خودروهای گران قیمتی چون فراری، لامبورگینی و رولز رویس در داخل کشور به ویژه پایتخت خواهیم بود.
رواج رانتخواری با واردات خودرو توسط ورزشکاران
مجلس منفعل یا مجلس بیخبر!
روز گذشته خبری در رساناهای کشور منتشر شد مبنی بر اینکه هیات وزیران در جلسه پنجم تیر ماه امسال بنا به پیشنهاد وزارت ورزش و جوانان و به استناد اصل 138 قانون اساسی ثبت سفارش و واردات یک دستگاه خودروی سواری بنام هریک از ورزشکاران برتر برای یکبار را تصویب کرد.
این ثبت سفارش و واردات خودرو با پیشنهاد وزیر ورزش و جوانان و بر اساس طبقه بندی اعلامی توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت برای خودروهای خارجی، بدون رعایت ضوابط فنی واردات خودرو مجاز شد. بلافاصله این مصوبه توسط محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ به بخشهای مربوطه ابلاغ شد.
حجت السلام سید ناصر موسوی لارگانی عضو کمیسیون اقتصاد مجلس شورای اسلامی در خصوص این تصمیم دولت که به ورزشکاران اجازه داده شده بدون تعرفه گمرک خودرو وارد به کنند تابناک گفت: پیش از این نیز دولت چنین مصوبه ای داشته که به موجب آن 50 میلیون هدیه به ورزشکار می دادند، همچنین یک خودرو ایرانی و در کنار آن اجازه ورود یک خودرو خارجی. که مورد اعتراض بسیاری قرار گرفت.
در اینکه باید از ورزشکاران تقدیر کرد شکی نیست و کسی مخالف نیست چرا که اینها به کشور ما ارزش و اعتبار می دهند. اما رهبر انقلاب در سالهای اخیر بر تولید ملی و حمایت از تولید داخلی تاکید داشته اند و اینکه به بهانه های مختلف خودروهای خارجی وارد کنیم ضربه به تولید داخلی است. اگر چه باید رقابت در صنعت خودرو بیشتر از این باشد تا خودرو سازان به فکر افزایش کیفیت تولیدات خود بیافتند.
از طرف دیگر به این دلیل که امکان صدور چنین اجازه ای برای تمام ورشکاران و قهرمانان ملی وجود ندارد چنین اقدامی باعث ایجاد نارضایتی می شود.
این اقدام کار درستی نیست و همان جوایزی که می دهند کفایت می کند.
این عضو کمیسیون اقتصادی در موردآسیب هایی که اینگونه تصمیمات به اقتصاد کشور وارد می کند گفت: اینگونه اقدامات باعث بی انظباطی و وارد آمدن ضربه به تولیدات داخلی می شود.
متاسفانه واردات خودرو در سالهای گذشته بالا رفته و مشکلات اقتصادی کشور کم نیست و این موضوع باعث می شود که بر مشکلات کشور افزوده شود. جوایز باید در حد وسع و توان کشور باشد و با توجه که در شرایط کنونی با مشکلات ارزی و تحریم روبرو هستیم باعث خروج ارز از کشور می شود.
نماینده مردم فلاورجان در مورد امکان ایجاد رانت و سوء استفاده از این گونه مصوبات، اظهار داشت: وقتی تعرفه گمرکی پرداخت نشود به طور طبیعی زمینه برای ایجاد رانت خواری ایجاد خواهد شد چون برخی از ورزشکاران بخصوص ورزشکاران رشته های دیگری جز فوتبال که تقریبا از توان مالی کمتری برخوردارند احتمالا توان پرداخت مبلغ خودرویی را ممکن است نداشته باشد و حق خود را به اشخاص دیگری واگذار کنند و رانت هایی ایجاد شود. بهتر بود برای تشویق و هدیه به ورزشکاران کشور از تولیدات داخلی استفاده شود تا تولیدات کشورهای دیگر.
این نماینده در پاسخ به این سوال که آیا چنین مصوباتی که در هیئت وزیران تصویب می شود نباید با قانون همخوانی داشته باشد گفت: مصوبات هیئت دولت باید در کمیته تطبیق قوانین مجلس بررسی شود و تطابق آن با قانون اساسی تایید شود. از طرفی این مورد یکی از مواردی است که رئیس مجلس باید ورود کند و از اجرای مصوبات خلاف قانون جلوگیری کند. با توجه به اینکه قانون برای واردات خودرو تعرفه 90 درصدی در نظر گرفته است این مصوبه دولت ممکن است با قانون منافات داشته باشد.
پیش از این، اعلام شده بود که به دلیل راهیابی تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی 2014 برزیل، هر یک از ملی پوشان می توانند یک دستگاه خودروی سواری وارد کشور کنند.