شراکت ایرانخودرو با قطعه سازان خارجی

شركت ایران خودرو به سطحی از توانمندی در طراحی و تولید خودرو دست یافته است كه شركت های بزرگ خودروسازی برای تولید محصول مشترك با این شركت با هم رقابت می كنند.

به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، میرجواد سلیمانی قائم مقام مدیرعامل ایران خودرو در كیفیت و محصول با بیان این مطلب گفت: ایران خودرو با اشراف بر تحولات صنعت و فناوری به عنوان یكی از جنبه های رشد اقتصادی، خرید و انتقال فناوری را با هدف تضمین كیفیت محصولات محقق كرده است.
وی ادامه داد: ایران خودرو برای حضور موثر در عرصه جهانی با شركای تجاری توسعه یافته همكاری می كند.
سلیمانی داشتن مدیریت علمی و نوین برای حضور در بازارهای جهانی را یك ضرورت خواند و گفت: نمی توان در صنعت و اقتصاد جهانی فكر كرد ولی منطقه ای یا داخلی عمل كرد.
وی لازمه رقابت پذیر شدن صنعت خودرو را كیفیت بالا، قیمت مناسب، تنوع تولید و خدمات پس از فروش برتر و گسترده عنوان كرد و اظهارداشت: بیش از 60 درصد تولید خودرو خارج از شركت های مادر و در مجموعه های وابسته صورت می گیرد و خودروسازان باید نسبت به افزایش این میزان و واگذاری امور پیش مونتاژ به شركت های پیمانكار اقدام كنند.
وی گفت: این اقدام در تخصصی شدن امور و افزایش كیفیت محصول نهایی موثر خواهد بود.
سلیمانی تصریح كرد: یكی از عوامل افزایش كیفیت خودرو، ارتقای دانش قطعه سازی است و ایران خودرو در صدد است برای حضور پررنگ تر در بازارهای جهانی و دستیابی به تكنولوژی برتر و تامین نیاز روز مشتری طرح های توسعه ای را به اجرا درآورد.
وی مشاركت با قطعه سازان خارجی را یكی از این طرح ها عنوان كرد و افزود: مشاركت و همكاری با قطعه سازان معتبر خارجی منجر به انتقال دانش فنی به قطعه سازان داخلی می شود.
قائم مقام مدیرعامل ایران خودرو، مهمترین برنامه استراتژی ایران خودرو را تولید مشترك و یا سرمایه گذاری مشترك با خودروسازان بزرگ جهان، ارایه محصولات جدید و طراحی پلتفرم دانست و تاكید كرد: این شركت به عنوان بزرگترین خودروساز منطقه خاورمیانه، تکنولوژی ساخت خودرو را در اختیار کشورهای اسلامی قرار خواهد داد.