بیاتیان اعلام کرد:
شرایط کنونی خودروسازی نتیجه منفعت طلبی مدیران


دبیر دوم کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر نمی توان قیمت گذاری خودرو را از مهم ترین مشکلات این صنعت به شمار آورد.

محمد بیاتیان در گفت و گو با خبرنگار «پرشین خودرو» به گزارش پارس تیونینگ ، ضمن بیان این مطلب افزود: این ضرورت وجود دارد که بازار به لحاظ عرضه و تقاضا تنظیم شده و کیفیت محصولات مطابق با سلیقه مشتریان باشد سپس می توان وارد بحث قیمت گذاری خودرو شد.
وی در ادامه تصریح کرد: قیمت گذاری خودرو از امور تخصصی شورای رقابت نیست و بایستی این امر مجدداً به سازمان حمایت از مصرف کننده و تولیدکننده محول شود تا با تصمیم گیری های صحیح توسط متخصصین قیمت خودرو روند منطقی خود را طی کند.
وی همچنین اظهار داشت: سوء مدیریت های صنعت خودروسازی موجب شد تا منابع مالی در راستای تولید به کار گرفته نشود و نگاه منفعت طلبانه مسئولین این صنعت موجب ایجاد شرایط کنونی شد.
نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نیاز صنعت خودروسازی به حمایت دولت، تأکید کرد: چنانچه تسهیلات 2 هزار میلیاردی مصوب در زمان مناسب در اختیار خودروسازان قرار می گرفت بسیاری از مشکلات آنها را برطرف می کرد اما متأسفانه این امر صورت نگرفت.
وی متذکر شد: این ضرورت وجود دارد که خودروسازی به طور کامل در اختیار بخش خصوصی قرار گیرد و دلت هیچ گونه دخالتی در آن داشته باشد و تنها حمایت های لازم را از این صنعت به عمل آورد.
بیاتیان در پایان خاطرنشان کرد: در صورتی که کیفیت محصولات داخلی به نحوی افزایش یافت که امکان رقابت با بازارهای جهانی ایجاد شود و واردات خودرو نیاز آزاد گردد آن زمان می توان قیمت گذاری خودرو را آزاد کرد.