دبیر انجمن خودروسازان با اشاره به مصوبه دولت مبنی بر توقف شماره گذاری خودروهای با استاندارد یورو ۲ از ابتدای تیرماه، گفت: شماره گذاری برخی محصولات زامیاد و پارسخودرو که با این استاندارد تولید میشدند، از امروز متوقف شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پارس تیونینگ به نقل از فارس، احمد نعمتبخش اظهار داشت: برخی محصولات زامیاد و پراید تولیدی توسط شرکت پارس خودرو که با استاندارد یورو 2 تولید میشدند، از امروز شماره گذاری نمیشوند.
وی با اشاره به سه دلیل اصلی عدم عرضه خودرو یورو 4 گفت: عدم عرضه سراسری سوخت، افزایش هزینه تولید و ایجاد وابستگی شدید ارزی، سه عامل عدم عرضه این خودروهاست.
عبدالله بابایی معاون بازاریابی و فروش ایرانخودرو نیز در این باره به فارس گفت: از امروز تولید خودرو با استاندارد یورو 2 نخواهیم داشت و در حال حاضر همه تولیدات ما با استاندارد یورو 4 تولید میشوند.
وی با بیان اینکه شماره گذاری خودروهای تولیدی با استاندارد یورو 4 در حال انجام است، افزود: خودروهای تولیدی با استاندارد یورو 2 در ایرانخودرو تعیین تکلیف شده و از این به بعد تولیدی با استاندارد یورو 2 نخواهیم داشت.
طبق مصوبه دولت، شمارهگذاری خودروهای با استاندارد یورو 2 و همچنین فاقد دو ایربگ از امروز متوقف است، هر چند بحثهایی در مورد مهلتدهی دوباره به خودروسازان از سوی دولت مطرح شده و در حال پیگیری است.