ایران خودرو 800 نمایندگی مجاز فروش و خدمات پس از فروش در کشور دارد و به منظور ارتقای کیفیت خدمات فروش و پس از فروش، در سال جاری 35 نمایندگی جدید نیز به شبکه خواهد افزود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پارس تیونینگ به نقل از ایکوپرس، علی نمکین مدیر عامل شرکت خدمات پس از فروش ایران خودرو با بیان این مطلب، گفت: ایران خودرو استانداردهای ویژه ای برای ارایه خدمات به مشتریان دارد و هر نمایندگی که از استانداردها و آیین نامه ها عدول کند، با او برخورد خواهد شد.

وی تعداد نمایندگی هایی که استانداردهای لازم را نداشته و موفق به کسب آن نیز نشدند را حدود 60 باب عنوان کرد و افزود: برخی از این تعداد مرتکب تخلف های دیگری از جمله نارضایتی مشتریان شده اند.
مدیر عامل ایساکو تاکید کرد: در صورتی که لغو امتیاز به دلیل تخلف درجه یک باشد، اعطای مجدد نمایندگی به آن فرد ممکن نیست و در صورت نیاز منطقه، افراد جدید میتوانند برای گرفتن نمایندگی ایران خودرو اقدام کنند.
نمکین امتیاز نمایندگی را غیر قابل خرید و فروش ذکر کرد و گفت: افراد جدید پس از مصاحبه و انجام سایرفرایندها و دستورالعملها میتوانند امتیاز تاسیس نمایندگی را از ایران خودرو دریافت کنند.
وی دفاتر منطقه ای را تجربه موفقی در ایران خودرو دانست و اظهار داشت: هم اکنون 12 دفتر منطقه ای تمام کشور را پوشش میدهند.
مدیر عامل ایساکو اظهار داشت: بر اساس مستندات و شواهد، در 10 سال گذشته، توجه خاصی به خدمات پس از فروش شده و شاخص های مربوط توسط شرکت بازرسی کیفیت واستاندارد که یک نهاد مستقل از خودروسازان است، مورد بررسی قرار می گیرد.
نمکین، از مشتریان خواست برای دریافت قطعات و خدمات استاندارد فقط به شبکه نمایندگیهای مجاز مراجعه کنند و با اشاره به رواج قطعات تقلبی در بازار، اظهار داشت: تا کنون چندین پرونده در خصوص شبکه های توزیع قطعات تقلبی در مراجع قضایی تشکیل شده و 17 پرونده در حال رسیدگی است.
وی استفاده از نام و نشان ایساکو را از جمله موارد تقلب در بازار قطعات یدکی ذکر کرد و گفت: ایران خودرو بزرگ ترین سامانه رسیدگی به شکایات، درخواست ها و پیشنهادها را دارد و تلفن 096440 به صورت شبانهروزی و رایگان پاسخ گوی مشتریان در خصوص مشاهده موارد تقلب است.
مدیر عامل ایساکو افزود: سال گذشته بیش از 500 هزار نفر ساعت آموزش فنی به کارکنان شبکه خدمات پس از فروش ایران خودرو داده شده و با توجه به متفاوت بودن سیستمهای خودروهای جدید، کارکنان در نمایندگی ها، در صورت طی دوره های آموزشی ایساکو امکان ارایه خدمات گارانتی به مشتریان را دارند.
نمکین خاطر نشان کرد: در مورد خودروهای کمتیراژ مانند سوزوکی، آموزش های رایگان در اختیار نمایندگی ها قرار میگیرد. آموزش های منطقه ای در مورد نحوه استفاده از خودرو و سرویس های دوره ای نیز برای مشتریان برگزار می شود.
وی از اقدام جدی برای تشکیل آکادمی ایساکو خبر داد و گفت: در پایگاه اینترنتی ایساکو آموزش های لازم به صورت تصویری وجود دارد و حتی مشتری می تواند ضمن طرح پرسش خود، پاسخ آن را از کارشناسان فنی شرکت ایساکو دریافت کند.
مدیر عامل ایساکو تعداد مراجعان شبکه خدمات پس از فروش ایران خودرو را بالغ بر شش میلیون نفر عنوان کرد و گفت: استفاده نادرست از خودرو، نحوه پذیرش و نوع برخورد متصدیان، از موارد شکایت است.
نمکین عملکرد ایساکو در دو حوزه تامین و خدمات را خوب توصیف کرد و اظهار داشت: شرکت ایساکو با 75 درصد رضایت مشتری، رتبه نخست کشور در خدمات پس از فروش خودروسازان را به دست آورده و در صورت افزایش این شاخص به 80 درصد، به شاخص رضایت مشتریان خودروسازان خارجی دست خواهد یافت.
وی صادرات ایساکو در سال 91 را چهار برابر صادرات سال 90 عنوان کرد و گفت: در سال جاری هم 20 میلیارد تومان صادرات هدفگذاری شده است. نمکین افزود: در بازارهای صادراتی، آموزش و تامین قطعات نیز دنبال می شود.
مدیر عامل ایساکو رشد فروش این شرکت در سال 91 نسبت به سال قبل از آن را 31 درصد عنوان کرد و گفت: این موضوع شامل افزایش قیمت نبوده بلکه سهم بازار بیش تر شده و امسال بالغ بر هزار میلیارد تومان فروش در برنامه ایساکو هدف گذاری شده است.
نمکین افزایش قیمت قطعات ایساکو را کم تراز 20 درصد ذکر کرد و گفت: سهم بازار ایساکو در ابتدای سال 91، حدود 52 درصد بود که امروز به 57 درصد رسیده است.