در گفت و گو با یک کارشناس صنعت خودرو مطرح شد:
ضرورت بهره گیری از توان خارجی ها در بخش تحقیق و توسعه

یک کارشناس صنعت خودرو اعلام کرد: طی دوره های گذشته شرکت رنو و پژو درهمکاری با صنعت خودرو ایران عملکرد یک طرفه ای داشته اند و عدم سرمایه گذاری معقول و منطقی آنها در صنعت خودرو ایران آسیب های فراوانی به این بخش و بازار خودرو وارد کرده است.


امیرحسن کاکائی در گفت و گو با خبرنگار «پرشین خودرو» به گزارش پارس تیونینگ ، ضمن بیان این مطلب افزود: شرکت های خودروسازی خارجی به منظور در دست داشتن بازار خودرو ایران، حاضر به همکاری و تعامل با خودروسازان و قطعه سازان داخلی شده اند که باید مراقب بود به بهانه ی انتقال تکنولوژی و بهره گیری از توان مالی آنها بازار را به طور کامل در اختیارشان قرار ندهیم.

وی تصریح کرد: از جمله این شرکت ها می توان به رنو و پژو اشاره کرد که طبق قرارداد همکاری شرکت رنو با خودروسازان داخلی، مقرر شده بود تا20درصد از تولیدات خودرو تندر90 توسط خودروسازان ایرانی صادر شود که به دلیل وجود برخی از مشکلات این امر تا کنون محقق نشده است.
عضو دانشکده مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت با بیان اینکه تعامل با شرکای خارجی باید کمبودهای صنعت خودرو ایران را جبران کند،افزود: همکاری با شرکت های خارجی صاحب فن آوری و تکنولوژی مدرن و همچنین طراحان مطرح خودرو جهان و بهره گیری از توانمندی های آنها می تواند تاثیر فراوانی در روزآمدی صنعت خودروسازی و قطعه سازی ایران داشته باشد.
وی افزود: تحقق این هدف همچنین باعث افزایش تولید قطعات در سطوح بین المللی منطبق با استانداردهای جهانی خواهد شد.
کاکائی درادامه به بایدها و نبایدهای تعامل با خودروسازان مطرح خارجی پرداخت و گفت: «انتقال اطلاعات و دانش به روز قطعه سازان و طراحان صنعت خودرو»، «فراهم نمودن شرایط مناسب سرمایه گذاری بلند مدت برای خودروسازان جهانی» و «توسعه فعالیت ها و تحقیقات گسترده درزمینه خودرو» از جمله نیازهای صنعت خودرو ایران است که با فراهم ساختن شرایط مناسب می توانیم کیفیت صنعت قطعه سازی داخلی را بهبود بخشیم و سرمایه گذاران خارجی را به سمت صنعت خودرو ایران سوق دهیم.
وی کند بودن روند تحقیق و توسعه در ایران را یکی از دلایل عقب ماندگی صنعت خودروسازی کشور در مقایسه با کشورهای جهان برشمرد و گفت: امیدواریم با بهره گیری از متخصصین تحقیق و توسعه صنعت خودرو بتوانیم کمبودهای خودروسازان و قطعه سازان داخلی را جبران کنیم و با ارتقای سطح تکنولوژی خودروسازی کشور در سطوح جهانی بتوانیم نیازهای این بخش را مرتفع کنیم.