درود بر همراهان پارس تیونینگ

به گزارش پارس تیونینگ به نقل از ایکوپرس ، نیما مصلح معاون طراحی و توسعه محصولات جدید ایران خودرو با بیان این مطلب گفت : شرکت ایران خودرو توسعه شبکه داخلی خودرو با پروتکلCANو به کارگیری این فناوری در کلیه محصولات تولیدی را در برنامه های کاری خود قرار داده است.
وی با اشاره به راهبرد افزایش سهم الکترونیک درخودرو به عنوان یک فناوری برتر در شرکت های خودرو سازی اظهارداشت : شبکه داخلی خودرو به*عنوان پایه و زیربنای لازم جهت توسعه و به*کارگیری سیستم*های جدید الکترونیک نقشی اساسی دارد.
مصلح از توسعه شبکه داخلی خودرو بر اساس جدیدترین پروتکل ارتباطیCANدر شرکت ایران خودرو خبر داد و تاكيد كرد: اين طرح توسعه كه با نام مولتی پلکس شناخته مي شود با جدیت در حال پی*گیری است.
معاون طراحي و توسعه محصولات جديد ايران خودرو افزود: اين طرح توسعه اي به عنوان پلاتفرم برق و الكترونيك در كليه محصولات ايران خودرو مورد بهره برداري قرار خواهد گرفت.
مصلح درباره مزاياي بهره برداري از اين طرح كه با كم*ترين ميزان تغييرات سخت افزاري همراه است گفت:کاهش قابل توجهحجمدسته سیم*های خودرو، سهولت عیب*یابی قطعات و مجموعه*های الکتریکی خودرو و سهولت تولید انواع مختلف خودرو با ویژگی های فنی متفاوت مهم*ترین مزیت امکان نصب و توسعه انواع جدید سیستم*های الکتریکی و الکترونیکی بر روی خودرو است.
معاون طراحی و توسعه شرکت ایران خودرو در ادامه افزود: این سیستم هم اکنون بر روی خودروهای تولیدی سمندو رانا نصب شده است.
وي خاطرنشان كرد: در پژو 206 ساخت داخل نیز این سیستم جایگزین شبکه قدیمی با پروتکلVANشده و کلیه تغییرات مورد نیاز سخت افزاری و نرم افزاری مورد نیاز توسط متخصصان شرکت ایران خودرو اعمال شده است.
مصلح تاكيد كرد: پژو 206 ساخت داخل با شبکهCANمتعلق به ایران خودرو به مرحله تولید انبوه رسیده است.
وی درباره توسعه شبكه مولتي پلكس و به ويژه توسعه سيستم شبكه پر سرعت ((High Speed CANعنوان كرد: کلیه سیستم*های مرتبط باEMSوABSخودرو و متعاقبا سیستم ایربگ در داخل شبکه قرار خواهند گرفت و تا پایان سال جاری بر روی خودروهای تولیدی مجهز به شبکه مولتی پلکس عملیاتی خواهند شد.
معاون طراحی و توسعه محصولات جدید ایران خودرو، توسعه پلاتفرم الکتریک و الکترونیک خودرو در شرکت ایران خودرو را نمادی از یک خودباوری فنی توصيف كرد و افزود: نتایج مثبت ناشی از اين پروژه هم*اکنون با تولید پژو 206 ساخت داخل به منصه ظهور رسیده است .
گفتنی است ، پروژه هاي توسعه اي ايران خودرو با همکاری و همراهی سازندگان معتبر داخلی و استفاده از تخصص وتجربه کارشناسان مرکز تحقیقات ایران خودرو در حال انجام است که با اجرای آن*ها ضمن ارتقای کیفی محصولات تولیدی، دانش فنی سازندگان، میزان ساخت داخل مجموعه*ها و امکان تامین از منابع مختلف افزایش قابل توجهی خواهد یافت.