یك كارشناس صنعت خودرو دانش فنی موجود در تولید خودرو داخلی را كافی توصیف كرد و اظهار داشت: برای مذاکره و همکاری با خودروسازان بزرگ دنیا نباید رایزنی ها را محدود به چند خودروساز کرد و ضروری است تا فرصت های همکاری با تمام خودروسازان مطرح جهان مورد ارزیابی قرار گیرد.


به گزارش پارس تیونینگ به نقل از «پرشین خودرو»، سعید لیلاز اظهار داشت: مشكل اصلی صنعت خودرو سیاست گذاری های دستوری و دولتی این صنعت است و برای جهش این صنعت و رقابت در کلاس جهانی باید در بسیاری از سیاست ها بازنگری کرد.
وی گفت: قرارداد های قبلی با خودروسازان بزرگ كشور اشكالات عمده ای نداشته است و اعمال مواد فورس ماژور از سوی دولت ها باعث كاهش همكاری بین خودروسازان ایرانی و خارجی شده است.
وی با بیان اینكه در كنار ورود و همكاری های جدید بین خودروسازان ایران و جهان باید بدنبال ایجاد تمهیدات موثر در كسب و كار تولید خودرو بود تاكید كرد: وقتی قدرت خرید مردم كاهش یافته است موضوعات مهمتری همچون قیمت گذاری خودرو نسبت به حضور و یا عدم حضور خودروسازان جهانی وجود دارد كه باید به آنها پرداخت.
این كارشناس اقتصادی با اشاره به اثرات مطلوب همكاری با خودروسازان مطرح جهانی افزود: با توجه به غیبت یک ونیم ساله خودروسازان جهانی در كشور تا به ثمر رسیدن نتایج همكاری با آنها و استقبال مردم از تولیدات خودروسازان داخلی فاصله زیادی وجود دارد و حتماً باید برای نتیجه گیری بهتر از این موضوع زمینه سازی های متعددی در سطوح مختلف بوجود آورد.
لیلاز تاكید كرد: مشكل اصلی صنعت خودرو تكنولوژی نیست، چرا كه با بررسی بخش های مختلف در حوزه خودرو در میابیم كه تكنولوژی ساخت خودرو در ایران مدتها در دسترس بوده و باید هر چه زودتر به تصحیح سیاست گذاری در این حوزه پرداخت.
وی با انتقاد از قیمت گذاری دستوری دولت خودرو گفت: ثابت نگه داشتن قیمت خودرو طی مدت متمادی باعث می شود كه خودروساز برای پوشش سود خود بدنبال قطعات كم كیفیت تر باشد.
سعید لیلاز تصریح كرد: برای همكاری با خودروسازان جهانی باید از تمامی خودروسازان دعوت كرد تا همكاری های خود را با ایران گسترش دهند تا مصرف كنندگان داخلی را با سبد خرید گسترده در بازار خودرو همراه كنیم.
این فعال اقتصادی با اشاره به برگزاری همایش بین المللی صنعت خودرو كشور این اقدام را در شرایط فعلی مثبت ارزیابی کرد و افزود: این همایش در شرایط كنونی می تواند عامل موثری در كاهش هر چه بیشتر تحریم ها و غلبه بر آنها باشد.
به گزارش ایلنا، وی با بیان اینكه خودروسازان داخلی شناخت خوبی از شركای خارجی خود دارند و به راحتی می توانند در همكاری های خود قراردادهای مطلوبی را انعقاد كنند تاكید كرد: چه این همایش برگزار شود و چه نشود نمی توان از مشكلات موجود در فضای سیاست گذاری خودرو براحتی گذر كرد و باید با دیدگاه كارشناسانه بدنبال جذب سرمایه گذاری های خارجی در این حوزه بود.
کنفرانس بین المللی صنعت خودرو ایران نهم آذرماه جاری در مرکز همایش های بین المللی برج میلاد تهران برپا خواهد شد.