قطعه سازان آخرین راهکار را برگزیدند

دبیر انجمن قطعه سازان ایران گفت: قطعه سازان به عنوان آخرین راهکار، رویکرد ادامه تولید با حداقل ظرفیت 10 تا 15 درصدی را به امید حل مشکلات در آینده نزدیک برگزیدند.

به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو» به نقل از ایسنا، ساسان قربانی گفت: به دنبال مشکلات رخ داده در دو سال اخیر تعداد قابل توجهی از شرکتهای قطعه سازی تعطیل شدهاند.
وی با بیان اینکه شرکتهای باقی مانده نیز بین تعطیلی و ادامه حیات با حداقل ظرفیت و با ضرر و زیان بالا، راه دوم را برگزیدهاند، خاطرنشان کرد: هم اکنون قطعه سازان امیدوار به حل مشکلات در آینده نزدیک هستند به همین دلیل ترجیح میدهند محصولات را با ضرر و زیان تولید کنند تا از تعطیلی خطوط، بیکاری کارگران و هزینههای ناشی از آن جلوگیری شود.
دبیر انجمن قطعه سازان ایران ادامه داد: اگر یک شرکت قطعه سازی تعطیل شود با فرض حل مشکلات در آینده نزدیک، احیای مجدد آن کاری پرهزینه و وقت گیر خواهد بود زیرا خطوط تولید باید مجددا راه اندازی، کالیبره، تست و نمونه گیری شود که هزینه های آن خارج از توان بسیاری از قطعه سازان است.
وی افزود: زمانی که یک شرکت قطعه سازی تعطیل و نیروهای آن بیکار میشوند، با فرض حل مشکلات، راه اندازی مجدد این شرکت و جذب نیروهای بیکار شده که بعضا با هزینه های بالا در خارج از کشور آموزش دیده اند، اگر غیرممکن نباشد سخت و پرهزینه خواهد بود.
قربانی خاطرنشان کرد: بنابراین قطعه سازان به دلیل اینکه نسبت به حل سریع مشکلات در دولت تدبیر و امید خوشبین هستند، تصمیم گرفته اند که فعلا با حداقل ظرفیت 10 تا 15 درصدی تولید را به هر شکل ممکن و با ضرر و زیان ادامه دهند به امید آنکه تمام مشکلات در آینده نزدیک رفع شود.
وی با بیان اینکه با این حال ممکن است بعضی از قطعه سازان ادامه فعالیت با ضرر و زیان را دوام نیاورده و از دور خارج شوند، تصریح کرد: برخی از شرکتهای قطعه سازی از حدود دو سال پیش محصولاتشان را با زیان تولید میکنند و به نظر میرسد ادامه این راه در دراز مدت ممکن نخواهد بود.
دبیر انجمن قطعه سازان ایران تصریح کرد: در این شرایط قطعه سازان با هر طرق ممکن به وظیفه خود که حراست از منافع ملی و صنعتی کشور است عمل میکنند. امیدواریم این تلاشها نتیجه داده و شاهد احیای این صنعت در آینده نزدیک باشیم.