قیمت خودروهای وارداتی کاهش یافت

تداوم رکود بر بازار خودروهای خارجی نیز موجب شده تا قیمت برخی خودروهای کره ای در حاشیه بازار به کمتر از قیمت این خودروها در شرکت های وارد کننده کاهش یابد.

به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودروی کشور، رکود بازار و کاهش نرخ ارز را عامل سیر نزولی قیمت خودرو قلمداد کرده و گفت: به دلیل کاهش نسبی نرخ ارز، قیمت خودروهای وارداتی کاهش یافته و بیشترین کاهش قیمت را در دو برند کره ای هیوندایی و کیا شاهد بوده ایم به نحوی که قیمت این خودروها در بازار به کمتر از قیمت نمایندگی سقوط کرده است.

حسن زمانی افشار با اشاره به قیمت 211 میلیون تومانی هیوندایی IX55 در بازار، قیمت فروش این خودرو از سوی شرکت واردکننده را ۲۴۰ میلیون تومان اعلام کرد و افزود:همچنین واردکنندگان خودروی جنسیس را به قیمت حدود ۲۸۵ میلیون تومان عرضه می کند اما قیمت این خودرو در بازار به ۲۴۵ میلیون تومان کاهش یافته و مصرف کنندگان به جای مراجعه به شرکت های واردکننده، خودروی مورد نیاز را از بازار تهیه می کنند.

به گزارش اقتصاد ایرانی، وی با بیان این که طی این مدت قیمت دیگر خودروهای وارداتی نیز تا حدودی کاهش یافته است تصریح کرد: در صورت کاهش و یا حتی تثبیت نرخ کنونی ارز، قیمت خودروهای وارداتی باز هم کاهش خواهد یافت.