لیست خودروهای محبوب سارقان + نمودار

2074 دستگاه خودروی سواری سرقت شده از چهارم تا 28 تیرماه امسال در تهران بزرگ کشف شد.

به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، در میان دو هزار و 74 خودروی مسروقه مکشوفه، طی مدت 24 روز از تیرماه، سواری پراید با 1475 مورد، سهمی معادل 71 درصد از خودروهای سرقتی مکشوفه را به خود اختصاص داد.

همچنین بر اساس این آمار که از چهارم تا بیست و هشتم تیرماه امسال را شامل میشود، پس از پراید، خودروهای پژو، نیسان، پیکان، مزدا و بنز به ترتیب با 213، 72، 68، 49 و 35 مورد کشف شده در رتبههای بعدی قرار دارند که از این میان، سواری پژو سهمی 10 درصدی از کشفیات را به خود اختصاص داده و مابقی خودروها سهمی کمتر از پنج درصد دارد.

برابر آمارهای اعلام شده از سوی پلیس، رتبههای هفتم تا یازدهم دارای بیشترین فراوانی در خودروهای سرقتی کشف شده به ترتیب به سواریهای سایپا، سمند، سیتروئن، شورلت و تویوتا اختصاص دارد.

سایر خودروهای مکشوفه نیز در مجموع شمارش آنها به 75 دستگاه میرسد که در میان آنها 10 دستگاه میتسوبیشی، 10 دستگاه هوندا، 9 دستگاه زامیاد، 9 دستگاه دوو، هشت دستگاه هیوندا، هفت دستگاه بی. ام. دبلیو، چهار دستگاه ریو، یک دستگاه لکسوز و ... دیده میشود.

این آمارها گرچه اطلاع دقیقی از شمار خودروهای سرقتی و میزان محبوبیت هر یک از آنها برای سارقان ارائه نمیکند، اما به طور نسبی بیانگر این است که خودروهایی نظیر پراید و پژو گرچه تولید بیشتری در کشور دارد بیشتر از سایر خودروها نیز در معرض سرقت است.مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ