محصولات جدید رنو در راه است

طرح های پیشنهادی رنو در طراحی فیس لیفت تندر 90 توسط ایران خودرو بررسی شده و پس از بررسی و تاییددیدگاههای ایران خودرو توسط رنو، این خودرو تا نیمه اول سال آینده به مرحله تولید خواهد رسید.

به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، حمیدرضا تقوی نژاد، معاون استراتژی و برنامه ریزی ایران خودرو ضمن بیان این مطلب به سایر پروژه های مشترك ایران خودرو با شركت رنو اشاره كرد و گفت: خودروی تندر90 اتوماتیك كه محصول انحصاری ایران خودرو محسوب می شود، سال گذشته به تولید انبوه رسید.
وی ادامه داد: تعدادی از این محصول كه طبق توافق با شركت رنو قطعات منفصله آن در اختیار قرار گرفته بود تولید شد و عرضه به بازار و ادامه تولید محصول نیز منوط به قیمت گذاری منطقی توسط دستگاههای ذیصلاح است.
تقوی نژاد طراحی و تولید وانتU90 را از دیگر دستاوردهای همكاری با شركت رنو دانست و اظهار داشت: تولید آزمایشی این محصول انجام شده و با برنامه ریزی صورت گرفته تولید انبوه آن به زودی آغاز خواهد شد.
وی افزود: انتظار می رود استقبال از این محصول كه منطبق با استانداردهای روز جهانی است، بالا باشد و این خودرو بتواند با ویژگی های به روز، خاص و مدرن خود پاسخگوی نیاز بازار در بخش خودروهای كار باشد.
تقوی نژاد از توافق با شركت رنو برای تولید محصول جدید كلیو در ایران خودرو خبر داد و گفت: این محصول جدید در دو نوع كلیو 3 و كلیو 4 در ایران خودرو تولید خواهد شد كه تیپ 4 آن دارای طراحی جدیدتری نسبت به نوع 3 است.
وی ادامه داد: با اضافه شدن این خودرو، سبد محصولات ایران خودرو تكمیلتر شده و سلایق مختلف مشتریان بیش از پیش تامین خواهد شد.
تقوی نژاد در ادامه از شركت رنو به عنوان شریك استراتژیك ایران خودرو یاد كرد و گفت: شركت رنو به عنوان یكی از شركت های بزرگ و مطرح خودروسازی جهان، در ایران سرمایه گذاری های كلانی انجام داده و در حوزه های مختلف مالی، توسعه محصول، كیفیت و تولید با شرکت ما همكار می كند.
تقوی نژاد به توسعه همكاری ها با رنو اشاره كرد و افزود: با توجه به بهره مندی از دانش فنی رنو در زمینه سیستم های كیفی، خدمات پس از فروش، ارتقای دانش فنی پرسنل و... شركت ایران خودرو مصمم به گسترش روابط و همكاری با طرف فرانسوی است.
تقوی نژاد تاكید كرد: با استقرار دولت جدید و بهبود فضای كسب و كار بین المللی امیدواریم همكاری با شركت رنو ادامه یافته و در جهت ارتقای دانش فنی خودروسازی ایران گسترش یابد. تقوی نژاد در ادامه به مذاكرات صورت گرفته با خودروسازان برتر آسیایی اشاره كرد و گفت: با ایجاد محدودیت های بین المللی، برقراری ارتباط با شركت های برتر آسیایی كره، چین، ژاپن و هند نیز در دستور كار قرار دارد.
وی عنوان كرد: ایران خودرو با خودروسازان توانمندی كه دارای دانش فنی طراحی پلاتفرم و قوای محركه هستند همكاری خواهد كرد. وی اظهار امیدواری كرد، در آینده ای نزدیك و باكسب دانش فنی از این كشورها بتوانیم سبد محصولات ایران خودرو را افزایش دهیم.