مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

فرمانده نیروی انتظامی از پیشبینی رسیدن شمار کشتههای تصادفات رانندگی کشور به 19 هزار تن تا پایان امسال خبرداد و ابراز امیدواری کرد که با تلاش تمامی دستگاهها بتوان کاهش 6 درصدی کشتههای تصادفات امسال را تا آخر سال حفظ کرد.

به گزارش پارس تیونینگ به نقل از «عصرخودرو»، سردار اسماعیل احمدی مقدم روز یکشنبه در رزمایش طرح زمستانی 1391 با اشاره به اینکه اقدامات بسیار خوبی در کاهش کشته های تصادفات صورت گرفته است گفت: در عین حال رقم 19 هزار کشته تصادفات رقم بزرگی است.
وی با اشاره به اینکه پیش از این به ازای هر سه مصدوم تصادفات دو تن کشته میشدند، افزود: خوشبختانه با اقدامات خوب اورژانس و امداد و نجات این رقم به یک تن کاهش یافته است اما در عین حال باید اورژانس و سایر دستگاههای امدادی در این خصوص تمهیدات ویژهتری در نظر بگیرند تا این رقم کاهش یابد.
احمدیمقدم بر ضرورت توسعه حمل و نقل عمومی، توسعه راهها، ایمنی خودروها و تغییر رفتار رانندگان و رعایت قوانین و مقررات توسط رانندگان تاکید کرد و افزود: در هفت سال اخیر یعنی طی سالهای 84 تا 91 شمار کشته های تصادفات رانندگی یک سوم کاهش داشت اما هنوز نیازمند کاهش این میزان هستیم و باید روشهای مکمل مانند تغییر الگوی حمل و نقل عمومی و توسعه زیرساختها مانند راه و راه آهن اجرایی شود که این امر نیازمند افقی 30 ساله است.
وی با اشاره به اینکه در سال گذشته شمار کشته های تصادفات رانندگی در کشور 14 درصد کاهش داشته است که این رقم فراتر از تعهدات برنامه پنجم بود، گفت: در عین حال متاسفانه امسال این رقم معکوس شده و شمار کشته های تصادفات حدود 6 درصد کاهش داشته که امیدواریم تا پایان سال این رقم حفظ شود.
فرمانده ناجا خاطرنشان کرد: 18 هزار تیم عملیاتی در قالب 90 هزار نیروی ثابت در طرح زمستانی سال 91 حضور خواهند داشت.