عصرخودرو: رئیس پلیس راهور ناجا گفت: از زمان لازم الاجرا شدن جریمه های دوبل رانندگان متخلف فقط 6 ماه مهلت دارند تا خلافی خود را پرداخت کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی «عصرخودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران، سردار اسکندر مومنی افزود: رانندگانی که در مدت 6 ماه پس از لازم الاجرا شدن خلافی دوبل میزان جریمه خود را پرداخت کنند خلافی آنان نصف و به حال قبلی باز خواهد گشت.
وی در ادامه اظهار داشت:جریمه هدف پلیس نیست و در زمان ارتکاب تخلف رانندگان از سوی ماموران جریمه خواهند شد و در بخشودگی جریمه ها راهنمایی و رانندگی حق دخالت ندارد و بخشودگی جرایم بر اساس قانون به عهده مجلس است.
رئیس راهور اذعان کرد: سیستم اعلام تخلف به صورت اتوماتیک نمره منفی رانندگان را در صورت نداشتن 6 ماه خلافی به صفر می رساند و حتی برای مثال اگر راننده ای 27 نمره منفی در کارنامه رانندگی اش لحاظ شود با 6 ماه تخلف نکردن سیستم به صورت اتوماتیک نمره منفی راننده را به عدد صفر می رساند.
سردار مومنی در خاتمه گفت: امتیاز پرداخت اصل مبلغ جریمه یا خلافی فقط 6 ماه از زمان لازم اجرا شدن معتبر است و بعد از این مدت خلافی می بایست دوبل پرداخت شود.