برای خیلی ها همانقدر که موتور خودرو اهمیت دارد، سیستم صوتیاش نیز مهم است. یک صدای باکیفیت و دلنشین میتواند پیمایشهای داخل و خارج شهری را لذتبخشتر کند ولی چگونه؟

به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، حتماً شنیدهاید که برخیها برای به اصطلاح بستن سیستم خودرواشان هزینههای میلیونی میکنند. اصل کار هم فقط بمب صوتی میشود که فقط بِیس دارد و خبری از تفکیک صدا نیست.
نصب برندهایی که به گرانی مشهور هستند برای خیلیها یک نوع کلاس محسوب میشود.
عدم دانش فنی نصاب و مشتری گاهی میتواند منجر به آسیبهای شدید به برق خودرو شود.

پیشنیازهای فنی
برای اینکه وارد بحث چگونگی خرید شوید، ابتدا باید با هم مروری بر چند سرفصل ساده الکترونیک داشته باشیم.
1 - در دنیای دیجیتال آمپر با نماد A نشانگر جریان و ولتاژ با نماد V نشانگر اختلاف پتانسیل است.
2 - وات با نماد W توان را نشان میدهد.
3 - مقاومت با نماد Ω نشان داده میشود.
4 -خروجی بلندگوها با دو واحد PMPO و RMS نشان داده میشود که نماد دوم توان واقعی است. هرچه آر.ام.اس بیشتر باشد قدرت بلندگو بیشتر است.
5 - بازه فرکانسی در دستگاههای صوتی حجم تفکیک صدا را بررسی میکند. نماد آن Hz هرتز است. هرچه فرکانس پایینتر صدا بمتر و هرچه فرکانس بالاتر صدا ریزتر میشود.

چی بخریم؟
گام اول؛ بپرسید. از مالکان، مشتریان و فروشندگان پرس و جو کنید. تعصب خاصی روی یک برند نداشته باشید. گاهی یک مدل قدیمی با آنچه شما در ذهن دارید همخوانی بیشتری دارد.
گام دوم؛ گارانتی و خدمات پس از فروش را بررسی کنید. در صورت خراب شدن دستگاهی که ضمانت ندارد، مشتری اول و آخرش خودتان هستید.
گام سوم؛ نیازهایتان را لیست کنید. کیفیت خوب با صدایی معمولی میخواهید یا کیفیت معمولی با صدایی بلند؟
گام چهارم؛ یک نصاب بد، مجموعهای از تجهیزات خوب و گران را بیاثر میکند. پس دنبال کسی بگردید که پیشتر جوابش را داده باشد. افراد ناشی و بیاطلاع به برق خودرو و طبیعتاً بهئ کلیه سیستمهای الکترونیکی آسیب میرسانند.
گام پنجم؛ کلیه لوازم و متعلقات را خودتان از بازار خریداری کنید. از سیمهای کواکسیال گرفته تا پیچهای معمولی.
گام ششم؛ پای کار بایستید ولی مزاحم نشوید.
گام هفتم؛ ضبطی را خریداری کنید که امکانات بیشتری دارد. خیلی روی Demo دار بودن صفحه نمایش حساس نباشید. اینکه سیستم دارای USB، بلوتوث و پورت آیفون باشد بهتر از شکل و شمایل است.
گام هشتم؛ کار با کلیه آپشنهای ضبط را فرا بگیرید. اینکه این دکمه به کارتان نمیآید، جمله بیمعنی است.
گام نهم؛ مراقب هزینههایتان باشید. قرار نیست هرچه دارید و ندارید را خرج صدای ماشین کنید.
گام دهم؛ در آخرین مرحله خروجی صدای ضبط و باند را هم از درون کابین با شیشه بالا و از بیرون تست کنید.

کدام برند؟
پایونیر یا سونی؟ کلاریون یا جی.وی.سی؟ فیوژن یا کنوود؟ حرفهای عمل کنید. یک سیستم صوتی خوب تقریباً با هر سیستم پخشی کار میکند.
اگر دنبال کارهای خاص نباشید و آنچه میخواهید با یک جفت باند و یک آمپلیفایر حل شود، میتوانید روی هزینههایتان صرفهجویی کنید. یادتان باشید هیچ ضبطی به خودی خود به باند وصل نمیشود. پس اینکه خروجی فلان مدل بالاست خیلی در روند کار تاثیری ندارد.
تجربه در بازار نشان داده محبوبیت کاربری بیشتری بین مشتری و فروشنده دارد. دنبال مدلهای ژاپنیاش نباشید هیچجا پیدا نمیشود چون ژاپن اصلاً دیگر آن را تولید نمیکند.
سونی هم بیشتر شکل و قیافه دارد. کاربریاش بد نیست ولی در درازمدت قدری کم میآورد.
جیویسی درست برعکس سونی اصلاً زیبا نیست ولی میتوان روی کیفیت و کاربرد طولانی مدتش حساب باز کرد.
کلاریون هم از آن برندهای گرانقیمت بازار است که میگویند از خازنها، ترانزیستورها و مقاومتهای باکیفیتی درون کیتهایش استفاده کرده است.
به گزارش بازار خبر، کنوود بیشتر به درد آنهایی میخورد که دنبال مدلهای نه خیلی گران میگردند نه خیلی ارزان.