نصب GPS آنلاین در ناوگان سواری کرایه

مدیرعامل اتحادیه سواری کرایه بین شهری با تأکید بر اینکه به زودی تمامی GPSهای آفلاین سواریهای کرایه به آنلاین تبدیل میشود، گفت: هزینه تعویض این دستگاهها بالاست و دولت هیچ یارانهای برای نصب آنها به رانندگان پرداخت نمیکند.

به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو» به نقل از فارس، رحمت حاجیمحمدعلی اظهار داشت: در حال حاضر 45 هزار دستگاه سواری کرایه در سطح کشور فعال است.

وی با بیان اینکه از سال 79 نوسازی ناوگان سواری کرایه آغاز شده اضافه کرد: در سال 79 کل سواریهای کرایه فعال در کشور 4 هزار و 800 دستگاه بود.

مدیرعامل اتحادیه سواری کرایه بین شهری کشور یادآور شد: دولت همکاری چندانی برای ارائه تسهیلات نوسازی ناوگان نکرد و برای نوسازی و توسعه ناوگان سواری کرایه در صنف خود با مشکلاتی مواجه هستیم.

حاجیمحمدعلی با تأکید بر اینکه هر راننده سواری کرایه باید دارای کارت هوشمند، کارت ناوگان، کارت سلامت و دفترچه پلیس راه باشد، اضافه کرد: همچنین لازم است خودروهای سواری کرایه نیز به GPS آنلاین مجهز باشند.

مدیرعامل اتحادیه سواری کرایه بین شهری کشور اضافه کرد: البته ناوگان سواری کرایه به GPS آفلاین مجهز است اما اخیراً پلیس راه دستور داده است GPS ناوگان باید آنلاین شود که این یکی از مشکلات را برای ما و رانندگان رقم زده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر طبق دستور پلیس راه، سواریها باید طی هماهنگی با شرکتهای خود، GPS آنلاین در ناوگان نصب کنند؛ هزینه نصب هر یک دستگاه از این GPSها حدود 900 هزار تومان است که تأمین این رقم برای رانندگان مشکل است.

مدیرعامل اتحادیه سواری کرایه بین شهری کشور اضافه کرد: دولت هیچ یارانهای در خرید این GPSها ارائه نمیدهد و وظیفه راننده است تا GPS آنلاین را با هزینه خود تهیه کند، ضمن آنکه شرکت هم باید به صورت آنلاین به خودروهای خود دسترسی داشته باشد، بنابراین لازم است شرکتها نیز در اینباره هزینه کند.

حاجیمحمدعلی اضافه کرد: تقاضا داریم دولت همکاری کند تا بتوان در نصب این GPSهای آنلاین به سرعت عمل کرد زیرا راننده قادر به تأمین این رقم در شرایط فعلی اقتصادی و کمبود مسافر نیست.

مدیرعامل اتحادیه سواری کرایه بین شهری کشور با تأکید بر اینکه کاملاً موافق رشد الکترونیک و توسعه فناوری در صنعت حمل و نقل هستیم، تصریح کرد: دولت باید در این راستا همکاری کرده و بخشی از این هزینههای توسعهای را برعهده گیرد.

حاجیمحمدعلی یادآور شد: اگر دولت 50 درصد هزینه نصب این دستگاهها را پرداخت میکرد، راهاندازی این سیستم سرعت میگرفت و نصب آن برای رانندهها راحتتر بود.

مدیرعامل اتحادیه سواری کرایه بین شهری کشور افزود: طبق پیگیریهای این اتحادیه صحبتهایی با پلیس راه انجام شده بدین ترتیب که 100 هزار تومان هزینه نصب در ابتدا دریافت شود و سپس ماهیانه 90 هزار تومان واریز شود و سود اقساطی شدن نیز از محل همین اقساط پرداخت شود.