نظر فرمانده ناجا در مورد ایمنی پژو و پراید

فرمانده نیروی انتظامی از کاهش 20 درصدی جرایم در ماه رمضان خبرداد.

به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، سردار اسماعیل احمدی مقدم ظهر امروز در حاشیه بازدید از فرماندهی انتظامی تهران بزرگ درباره میزان وقوع جرایم در ماه مبارک رمضان به ایسنا گفت: جرایم و تصادفات نسبت به مدت ماه قبل از ماه رمضان کاهش چشمگیری داشته است.
احمدی مقدم در پاسخ به سئوالی مبنی بر نامه اخیر سازمان جهانی بهداشت، گفت: WHO دو سال پیش تقدیری را از ایران برای مثبت بودن روند اقدامات در مهار تصادفات و تلفات داشته است.
وی با بیان اینکه خوشبختانه آمار کشته ها به وسایل نقلیه در ایران بهبود یافته، به گونهای که این آمار از عدد آسیا بهتر، اما نسبت به آمار کشورهای توسعه یافته، عقبتر است گفت: با این حال فکر میکنم تا پایان برنامه ششم و با توجه به کاهش همه ساله میزان تصادفات و تلفات، نسبت به افزایش وسایل نقلیه، این مسئله مهار شود.
فرمانده ناجا همچنین در پاسخ به سئوالی مبنی بر ناایمن نامیدن خودروی پژو و پراید، گفت: البته در این زمینه تلاشها برای ارتقای استانداردهای این دو خودرو انجام شده است، به گونه ای که در گذشته بحث آتش گرفتن خودروهای پژو یکی از مشکلات عدیده بود، اما توانستند این مسئله را حل کنند و حالا با آمدن پرایدهای جدید همچون ایکس 100 مشکلات تا حدودی کاهش یافته است که این مسئله در کاهش تلفات نقش داشته، اما رضایتبخش نیست. هر چند تحریم و فشار بر خودروسازان را نیز باید مد نظر قرار داد.
احمدی مقدم با بیان اینکه تدبیر این است که با مدارا کردن و نه متوقفکردن کار، به ارتقای استانداردهایی که همواره ارتقا مییابد، کمک کنیم گفت: روند جدیدی را شاهد بودهایم که عقب روی و بازگشت به گذشته نباید صورت گیرد.