دبیر انجمن خودروسازان:
نگران افت کیفیت خودروها نباشید


دبیر انجمن خودروسازان ایران گفت: در شرایط تحریم و زمانی که خودروسازان اروپایی از همکاری با خودروسازان ما خوددداری می کنند، چاره ای جز همکاری با کشور چین نداریم.

احمد نعمت بخش در گفت و گو با خبرنگار «پرشین خودرو» به گزارش پارس تیونینگ ، ضمن بیان این مطلب افزود: همکاری با خودروسازان چینی جای هیچ گونه نگرانی ندارد زیرا استانداردهای اجباری ایران مطابق با استانداردهای 55 گانه اروپا است و واردات قطعه از هر کشوری صورت گیرد لطمه ای به کیفیت خودروها وارد نخواهد کرد زیرا استانداردها در آن رعایت می شود.
وی در ادامه تصریح کرد: با توجه به اینکه کشورهای اروپایی، کره و ژاپن نیز خودروسازی ما را تحریم کرده اند امکان همکاری با شرکت هایی نظیر بنز، فولکس، پژو، کیا، هیوندای، تویوتا و ... برای ما وجود ندارد.
این مقام مسئول همچنین اظهار داشت: در حال حاضر تولید خودرو در ایران با رعایت تمامی استانداردها صورت می گیرد و جای هیچ گونه نگرانی برای کیفیت خودروها وجود ندارد.
وی بیان کرد: بیشتر شرکت های چینی تولیدات خود را با کیفیت های مختلف تولید می کنند و مدیران شرکت های خودروسازی ما با کیفیت ترین کالاها را از این کشور خریداری می کنند.
نعمت بخش در پایان خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی خودروسازان ما هیچ چاره ندارند جز این که با کشور چین همکاری کنند و در غیر این صورت بایستی به تولید همان خودروهای قدیمی اکتفا کرد.