پاسخ معاون فروش ایرانخودرو به سوالات مشتریان؛
هر آنچه باید از فروش محصولات بدانید

مشتریان ایران خودرو سئوالات بسیاری را در ذهن داشته و دارند؛ موضوعاتی مانند ثبت نام اینترنتی، جایگزینی خودروهای فرسوده، خرید اقساطی خودرو، مشاهده وضعیت خودروهای ثبت نامی و مشكلات سمند EF7.

به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، شاید برخی از خریداران هم از عدم تحویل بهموقع خودروهای خود از ایرانخودرو گلایهمند باشند. عرضه خودروهای ثبت نامی در ماه های گذشته گاه با تاخیر روبرو بوده است، امری كه برای متقاضیان با توجه به شرایط کنونی، قابل درك است.
در این گفتگو عبدالله بابایی، معاون بازاریابی و فروش ایرانخودرو سعی كرده به تمامی سئوالات مشتریان پاسخ دهد.
وی صحبتهایش را با جو حاکم بر صنعت خودرو آغاز كرد و یادآور شد: طبیعتا ما در شرایط عادی نیستیم و می دانیم بسیاری از مشتریان از عدم تحویل به موقع خودروهایشان گلایهمند هستند اما امیدواریم كه شرایط ما را نیز درك كنند.
بابایی تاكید كرد: با تمام كمبودها و گرفتاری ها در حال عبور از بحرانیم و به آینده خوشبین هستیم.

بسیاری از مردم عقیده دارند كه پاركینگهای ایران خودرو مملو از خودرو است اما ایران خودرو آنها را به متقاضیان عرضه نمی كند.
یكی از مشكلات جامعه امروز برخورد سطحی با موضوعات مختلف است که طبیعتا صنعت خودرو نیز از این امر مستثنی نیست. موضوعی که به آن اشاره شد شاید بارها از زبان بسیاری از شهروندان بیان شده باشد اما اگر فقط دقایقی این عزیزان موضوع را موشكافی كنند، به پاسخ می رسند. اساسا در این ابتدا باید سئوال كرد كه این امر چه منافعی می تواند برای خودروسازان داشته باشد؟!
هر خودروساز برای نگهداری محصولات از زمان تولید تا طی فرایند تحویل نهایی به مشتریان نیاز به مکانهایی برای نگهداری دارد و از این بابت نیز اجاره میپردازد و به عبارتی، هزینه میکند که این هزینه به سایر هزینههای شركت اضافه می شود، بنابراین هیچ دلیل منطقی وجود ندارد كه بخواهیم چنین اقدامی انجام دهیم.
موضوع دیگر در این رابطه، پرداخت هزینه دیركرد و سود مشاركت است. میدانید كه به ازای تاخیر در تحویل محصولات به خریداران، مبلغی به عنوان دیركرد و مبلغی به عنوان سود مشاركت پرداخت می شود كه با توجه به تعهداتی كه به مشتریان داریم، نه تنها از نظر رضایتمندی مشتریان، بلکه از منظر اقتصادی هم توجیهی برای نگهداشتن خودروها در پاركینگ وجود نخواهد داشت؛ از این رو شاید تنها ذکر همین دو دلیل برای عدم تمایل خودرو ساز به انباشت خودرو کفایت کند.
شاید یكی از دلایل این امر موضوعاتی بود كه در بعضی از رسانه ها مطرح می شد و این ذهنیت در افكار عمومی شكل گرفت و ما در آن مقطع باید این مسائل را به دقت تبیین می كردیم، از جمله این كه بر اساس تولید هفتگی، بطور معمول و همواره چند هزار خودرو در پاركینگ های خود داریم.
از طرفی نگاهی نیز باید به وضعیت خودروسازان و قیمت گذاری محصولات در ماه های گذشته داشته باشیم و فراموش نكنیم كه موضوع قیمتگذاری در سال گذشته به رویدادی پیچیده تبدیل شد و خودروسازان در ماههای گذشته همواره منتظر تعیین و تصویب روش قیمتگذاری از سوی مراجع ذیصلاح بودند که به تبع آن روند فروش خودرو نیز با مشكلات جدی مواجه شد.
این موضوع با توجه به روند تولید، باعث افزایش میزان خودروهای قابل عرضه به مشتریان در پارکینگ ها شد. نكته دیگری که عمدتا نادیده گرفته می شود این است که ایران خودرو در تمامی ماه های سال به خریداران خود تعهد دارد. بعنوان مثال ما در حال حاضر در حدود 100 هزار تعهد داریم و 8 پارکینگ با ظرفیتی در حدود 30 هزار دستگاه خودرو وجود دارد.
همچنین باید توجه كرد كه بین تولید خودرو تا ارسال دعوتنامه خریداران و تحویل خودرو چند روز فاصله وجود دارد و روند اداری عرضه محصولات چند روز زمان می برد از این رو با در نظر گرفتن تمامی این موارد هیچ توجیهی برای انبار كردن خودرو وجود ندارد.

چرا بیشتر ثبت نام های فعلی به صورت اینترنتی انجام می شود؟
بر اساس شرایط مختلف، نحوه عرضه محصولات نیز متفاوت است. با توجه به کاهش تولید و شرایطی كه از سال گذشته در صنعت خودرو رخ داده و اثرات آن نیز تا كنون به صورت مستقیم و غیرمستقیم متوجه این صنعت است، عدالت در توزیع محصولات را در برنامه های خود قرار داده ایم.
می توانستیم خودروهای خود را مطابق روال در اختیار نمایندگی ها قرار بدهیم اما در این صورت نظارتی بر آنها نداشتیم و نمی دانستیم كه این خودروها چگونه توزیع می شود.
در این صورت ممكن بود با توجه به وضعیت فعلی، نمایندگی ها نیز به عدم توزیع مناسب متهم شوند؛ از این رو ثبت نام اینترنتی را انتخاب كرده ایم. این ثبت نام در یك زمان خاص انجام می شود و اطلاعرسانی های مناسب از طریق صدا و سیما و رسانه ها به خوبی انجام شده تا همه در جریان زمان ثبت نام قرار بگیرند.

چرا ثبت نامها زود تمام می شود؟
ظرفیت توزیع ما در حال حاضر محدود است. به عنوان مثال 2 هزار خودرو برای عرضه وجود دارد اما 50 هزار نفر برای ثبت نام اینترنتی مراجعه می كنند.
طبیعی است كه در این روند، هر كسی كه زودتر برای ثبت نام اقدام كند موفق خواهد شد. البته سازوكارهایی برای جلو گیری از سوء استفاده های احتمالی پیشبینی شده است؛ به عنوان مثال در مورد خودروهایی كه اختلاف قیمت میان كارخانه و بازار وجود دارد ارائه كد ملی الزامی است بدین صورت هر مشتری تنها مجاز به خرید یک دستگاه است و بدین وسیله سعی می كنیم با دلالبازی برخورد كنیم.

امكان خرید محصولات به صورت مستقیم از كارخانه وجود دارد؟
خیر، شرایط لازم برای خرید هر چه آسانتر محصولات در نمایندگیها و از طریق فروش اینترنتی وجود دارد.

علت تاخیر در عرضه محصولات ایرانخودرو بخصوص خودروهای تندر90 و رانا چیست؟
رانا و تندر از جمله خودروهایی بودند كه در شرایط تحریم در مورد تهیه قطعات آنها دچار مشكلات جدی شدیم. البته در اینجا باید نكاتی را متذكر شوم؛ خودكفایی به این معنی نیست كه ما تمامی قطعات را خود تولید كنیم.
متاسفانه معنی خودكفایی بد تعبیر می شود. البته در صنعت قطعهسازی اقدامات بسیاری انجام شده است. وجود بیش از 6 هزار قطعهساز در كشور و اشتغال میلیون ها نفر نشانگر توجه به صنعت قطعهسازی است.
ما بیشترین تعداد قطعهسازی در دنیا را داریم، اما تمامی قطعات را تولید نمی كنیم. بعضی از قطعات تكنولوژی های بسیار پیچیده ای دارند كه اگر شما بخواهیم وارد آن شوید باید میلیاردها تومان در زمینه نرمافزار آن سرمایهگذاری كنید كه اصلا توجیهی برای این امر وجود ندارد و در دنیا نیز مرسوم نیست.
دانش بعضی از قطعات نیز متعلق به كشورهای خاص است. در صنعت خودروسازی، این روش، رویه ای كاملا مرسوم است اما در شرایط سال گذشته این موضوع نیز همواره مورد سئوال قرار می گرفت.
ماپس از تحریم های سال گذشته سعی كردیم قطعاتی را كه از پژو دریافت می كردیم را خود تامین كنیم. البته در این میان موضوعات دیگری مانند عدم گشایش اعتبار (السی) محدودیت مبادلات ارزی و ریالی به مشكلات ما اضافه كرد.

سوالی كه بعضی وقتها میشنویم این كه چرا اغلب محصولات به رنگ سفید عرضه میشود؟
ما رنگ محصولات را بر اساس نیازسنجی های بازار عرضه می كنیم. در مقطعی و بر اساس نیاز مشتریان، رنگ سفید بیشترین متقاضی را داشت. البته شرایط بازار و رنگ خودرو مانند تمامی بازارها متغیر است؛ یعنی ممكن است ذائقه متقاضیان خودرو تغییر كند.
در هر حال مشكلی در این زمینه وجود ندارد و در آینده سعی می كنیم كه خریداران امكان انتخاب رنگ مورد علاقه خود را داشته باشند.

فروش خودروهای 206 و 207 اتوماتیك چه زمانی دوباره آغاز می شود؟
با توجه به شرایط فعلی حاكم بر تامین قطعات و تولید، امكان عرضه این محصولات وجود ندارد.

در مورد نوسازی خودروهای فرسوده برنامه خاصی دارید؟
خیر، فعلا برنامه ای نداریم؛ این طرح نیاز به نقدینگی بسیار زیادی دارد. در گذشته در اجرای نوسازی خودروهای فرسوده طرح كلید به كلید انجام می شد.
در آن زمان امكان فروش محصولات به صورت نقد و اقساط وجود داشت اما در شرایط فعلی، ایرانخودرو امكان انجام این موضوع را ندارد مگر اینكه سازمان های مربوطه به ما كمك كنند كه در آن صورت ما هم به سهم خود اقدامات لازم را انجام می دهیم.

آیا 206 ساخت داخل با 206هایی كه در گذشته تولید شده فرق دارد؟
بخش عمده ای از قطعات 206 توسط قطعهسازان تولید می شود اما بخش دیگری را كه تا تابستان سال گذشته از شركت پژو دریافت می كردیم توانستیم خودمان از منابع دیگر تامین كنیم. ما قطعات 206 را بر اساس استانداردهای شركت پژو و از همان منابعی كه این شركت دریافت می كرد تهیه می كنیم، بنابراین كیفیت آنها تفاوتی با هم ندارد.

دنا چه زمانی وارد بازار می شود؟
بر اساس پیشبینیها، تولید دنا در اسفند سال جاری به صورت نمونهسازی انجام می شود و تولید انبوه این محصول در فروردین سال آینده خواهد بود.

مشتریانی كه قصد خریداری خودرو به صورت لیزینگی را دارند میپرسند كدام لیزینگها مورد تایید ایرانخودرو هستند؟
بسیاری از شركت های لیزینگی، خودرو را از ایران خودرو خریداری و با توجه به شرایط خود اقدام به فروش اقساطی می كنند كه در این زمینه ایران خودرو نظارت و مسئولیتی ندارد، اما لیزینگ های «ایرانخودرو»، «غدیر» و «ایرانیان» برای ما شناختهشده هستند.

افزایش قیمت محصولات شامل افرادی كه پیشخرید می كنند هم میشود؟
به طور كلی دو نوع پیش فروش قطعی و غیرقطعی وجود دارد. در پیش فروش غیرقطعی یا عادی، سود مشاركت و سود تاخیر به ثبتنامكنندگان تعلق می گیرد و البته محصول به قیمت روز ارسال دعوتنامه محاسبه شده و در اختیار مشتریان قرار می گیرد. اما در پیش فروش قطعی، 60 تا 70 درصد از كل قیمت خودرو دریافت شده و قیمت آن نیز در زمان ثبت نام كاملا مشخص و قطعی است اما به آن سود مشاركت تعلق نمی گیرد.

مشكل صدور بیمهنامه خودروهای تحویلی بر طرف شد؟
در مقطعی، در مورد بیمه البرز مشكلی وجود داشت كه برطرف شد و برای خریداران نیز بیمهنامههای جدید صادر شده است، اما اگر افرادی در این خصوص دچار مشكل هستند، رسید واریز بیمهنامه خود را به معاونت بازاریابی و فروش تحویل دهند تا در اسرع وقت بیمهنامه دیگری برای آنها صادر شود.

آیا مشتریان می توانند وضعیت خودروی ثبتنامی خود را مشاهده كنند؟
با ثبت نام در سایت هنوز خودرویی به خریدار تعلق پیدا نكرده است، اما در این زمان مشتریان می توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی ایرانخودرو، آخرین وضعیت قرارداد خود را پیگیری كند.

آیا افرادی كه خودروهای خود را به صورت اقساط و با چك خریداری می كنند می توانند نسبت به فروش خودروهای خود اقدام كنند؟
تا زمانی كه بدهیهای خودرو پرداخت نشده باشد و سند خودرو در رهن شركت ایران خودرو باشد مشتری حق انتقال خودروهای خود را به غیر ندارد و چنین معاملاتی را توصیه نمیكنیم.

برخی از مشتریان سوال میكنند كه آیا مشكلات قبلی سمند با موتورEF7 برطرف شده است؟
فعلا در این خصوص مشكلی وجود ندارد و مشتریان میتوانند با خیال آسوده، این محصول بهروز و كممصرف را خریداری كنند.

و صحبت پایانی؟
ما در شرایط خاص اقتصادی هستیم و متاسفانه تحریم های جدید كه از دهم تیر، مستقیما صنعت خودرو را هدف گرفت، باز هم مشكلات فزایندهای را برای صنعت خودرو ایجاد میكند اما تاكنون به لطفا خداوند از تمامی بحرانها عبور كردهایم و این بار نیز به آینده به خصوص به پایان سال خوشبین هستم. ان شاء ا...