یک نماینده مجلس:
همکاری با چین به نفع کشور است


عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایط تحریم و در زمانی که هیچ کشوری با ما همکاری ندارد، به هر شکلی بتوانیم سرمایه های خارج از کشور را جذب کنیم مفید خواهد بود.

ابوالفتح نیکنام در گفت و گو با خبرنگار «پرشین خودرو» به گزارش پارس تیونینگ ، ضمن بیان این مطلب افزود: کشورهایی نظیر کره، ژاپن و چین هزینه های بسیاری را صرف نوآوری، تحقیقات و محصولات خود می کنند که متأسفانه در کشور ما کمترین هزینه به انجام این امور تخصیص می یابد لذا همکاری با کشورهای یادشده می تواند دستاوردهای خوبی برای ما داشته باشد.
وی در ادامه تصریح کرد: چنانچه در قراردادهایی که بین ایران و کشورهای دیگر منعقد می گردد منافع هر دو کشور لحاظ شود، مشارکت با کشورهای موفق و توانمند در حوزه اقتصاد مفید خواهد بود.
نماینده مردم تنکابن و رامسر در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: محصولات چینی در رده های کیفی مختلفی تولید می شوند و انتخاب نوع آن به مصرف کننده بستگی دارد لذا این ضرورت وجود دارد که مسئولین مربوطه از مذاکره با کمپانی های ضعیف خودداری کنند.
وی متذکر شد: مطمئناً بیشتر کشورها علاقه مند به مشارکت با کشور قدرتمند و پرجمعیتی همچون ایران هستند که هم اکنون با وجود تحریم ها این همکاری ها اندکی دشوار اما ممکن است.
نیکنام در پایان خاطرنشان کرد: چین کشور موفقی است و هم اکنون در دنیا حرف اول را می زند لذا همکاری با این کشور بسیار مفید خواهد بود اما بایستی افرادی که با این کشور وارد مذاکره می شوند منافع کشور بر منافع خودشان ارجحیت داشته باشد.