اواخر ماه گذشته در حالی مدیرعامل پژو وارد ایران شد که اخبار غیررسمی از بازگشت قریبالوقوع این شرکت فرانسوی به ایرانخودرو حکایت داشت. با روند رو به بهبود روابط ایران و غرب در توافقات هستهای شرکت پژو نیز برای بازگشت دوباره به بازار ایران ابراز تمایل کرد حال آنکه ایرانخودرو با توجه به بدعهدی پژو در ترک بازار خودرو کشورمان شروطی برای بازگشت این خودروساز مطرح فرانسوی تعیین کرد.


مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

به گزارش پارس تیونینگ به نقل از دنیای اقتصاد، هر چند گفته میشود با توجه به شروط ایرانخودرو، مدیرعامل پژو فرصت بیشتری برای بازتعریف نوع همکاری متقابل خواسته است، اما هنوز اخبار رسمی از حضور دوباره این شرکت در ایران منتشر نشده است.
با این حال هاشم یکهزارع، مدیرعامل ایرانخودرو چندی پیش در مصاحبهای اعلام کرده بود که طبق برنامهریزی این شرکت، سبد محصولات پژو در ایران 30 درصد خواهد بود حال آنکه این 30 درصد مشمول خودروهای فعلی پژو در ایران نیز میشود. در هر حال با وجود عدم انتشار اخبار رسمی از حضور این شرکت فرانسوی در ایران، ظاهرا ایرانخودرو حساب ویژهای بر ادامه تولید محصولات فعلی و جدید این شرکت بازکرده و اصل را بر ادامه همکاری با پژو قرار داده است. در این زمینه چندی پیش هاشم یکهزارع در پاسخ به این سوال خبرنگار ما که از وی پرسید قرارداد حضور پژو در ایران در چه مرحلهای قرار داد پاسخ داد که دو ماه آینده میتواند شروع مذاکرات و امضای تفاهمنامه بین دو شرکت باشد .پس از مذاکرات اولیه ایرانخودرو و پژو در اواخر ماه گذشته اخباری مبنیبر تولید دو محصول پژو ۲۰۰۸ و پژو ۳۰۱ در ایران منتشر شد. پژو 2008 یک خودرو شاسیبلند است که حدود 3 سال پیش به بازارهای دنیا عرضه شده است.