عضو انجمن قطعه سازان اعلام کرد:
وجود مدیران بازاری، مشکل اصلی صنعت کشور
پارس تیونینگ عضو انجمن قطعه سازان انحصاری بودن خودروسازی کشور را از اصلی ترین مشکلات این صنعت دانست و گفت: کاهش ارزش پول ملی موجب افزایش فشار بر مردم و بالا رفتن تعداد تولیدکنندگان انحصاری خواهد شد.

علی اکبر جوانروح در گفت و گو با خبرنگار «پرشین خودرو»، ضمن بیان این مطلب افزود: این ضرورت وجود دارد که قیمت تمامی تولیدات داخلی به ثبات رسیده و محصولات با نرخی واحد عرضه شود.
وی در ادامه تصریح کرد: بایستی نرخ پول ملی کشور ارزش واقعی خود را پیدا کرده و حداقل حقوق کارمندان و کارگران نیز با نرخ جهانی برابر باشد، در غیر این صورت بهبود وضعیت کنونی صنعت کشور امری بسیار دشوار و حتی غیرممکن خواهد بود.
این عضو انجمن قطعه سازان پایین بودن قیمت انرژی را از محسنات کشور دانست و تأکید کرد: قیمت انرژی در کشور ما ارزان است و ورود به صنایع انرژی بر موجب موفقیت و رشد کشور خواهد شد اما ظریف کاری از ابتدا نیز کار ما نبوده که در آن داخل شده و به موفقیت هایی نیز دست یافته ایم.
وی متذکر شد: باید به دنبال کاهش نرخ ارز و تثبیت قیمت واقعی پول ایرانی باشیم و قانون برای افرادی که سعی در تغییر نرخ پول ملی دارند مجازات هایی را در نظر گیرد که دولت به تنهایی قادر به انجام این امر نخواهد بود.
جوانروح در خاتمه با اشاره به الزام تک نرخی شدن ارز، خاطرنشان کرد: وزیر صنعت دولت جدید باید دیدگاه صنعتی و بازارگانی را توأم با یکدیگر در اولویت کار خود قرار دهد اما متأسفانه دیدگاه مدیران کشور ما دیدگاه کف بازار است.