بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران به دلیل راهیابی به جام جهانی 50 میلیون تومان پول نقد و یک حواله واردات خودرو هدیه گرفتند. جایزهای جنجالی که از خیلی جهات میتواند باعث عدم توازن بازار شود.

به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، یک اشتباه از مدافع کره جنوبی. فرصت برای تیم ایران. قوچان نژاد، قوچان نژاد، قوچان نژاد و توی دروازه...
لحظهای خاطرهانگیز که تیم ملی فوتبال ایران را به جام جهانی 2014 برزیل رساند. شادمانی بیاندازه مردم، خیابانهای کشور را در ساعات پایانی روز 28 خرداد قفل کرد.
این پاسخی بود به تلاش چندین ماهه تیم 23 نفره فوتبال کشور. البته تلاش آنها پاسخهای دیگری هم داشت.
جوایزی که هنگام برد تیمها از سوی مسئولین به اعضای آنها اهدا میشود، پدیده تازهای نیست. القای این حس که بازیاشان دیده میشود و ایجاد انگیزه برای بازیهای بعدی دلیل اصلی این هدیهها نام برده میشود.
بازیکنان تیم ملی نیز از این قاعده مستثنا نبودند. به دستور رئیس جمهور به هر یک از بازیکنان مبلغ 50 میلیون تومان و یک حواله واردات خودرو پرداخت میشود. بر خلاف تصور این بار حکایت نقد را بچسب، صدق نمیکند. آن 50 میلیون تومان مقابل آن حواله پشیزی بیشتر نیست.
به گزارش بازار خبر، حواله وارداتی که از سوی دولت به بازیکنان اهدا شده است، ویژگیهای خاصی دارد. مهمتر از هم اینکه مالک آن فارق از قید و بندهای قوانین سازمان تجارت، وزارت صنعت، گمرک و غیره میتواند هر خودرویی را که خواست به ایران وارد کند.

ایراد کار کجاست؟
داستان را اگر اینطور ببینیم بهتر است. تصور کنید یک دستگاه هیوندای توسان که در خارج از کشور حدود 28 هزار دلار است، برای واردکننده با تمام عوارض و گمرکات چیزی حدود 85 میلیون تومان آب میخورد. اما این خودرو در بازار آزاد تهران زیر 150 میلیون تومان خرید و فروش نمیشود. این یعنی سود 130 میلیون تومانی یا به عبارتی 85 درصدی روی هر خودرو.
گفتنی است واردات خودرو طبق قوانین اخیر، با محدودیت حجم موتور روبهرو شده است. یعنی خودروهایی مجاز به واردات و اخذ پلاک ملی هستند که حجم موتورشان زیر 2500 سیسی باشد.
ایراد کار یا بهتر بگوییم، قسمت عجیب داستان آن است که حواله اهدایی به فوتبالیستها دارای هیچیک از محدودیتهای گفته شده نیست.
حالا تصور کنید یک بازیکن میتواند خودرویی مانند لامبورگینی Aventador را که قیمتش در آن سوی آبها 387 هزار دلار است با پرداخت هزینهای معادل 1 میلیارد و 161 میلیون تومان وارد کند و سپس آن را در بازار آزاد معادل 3.5 تا 4 میلیارد تومان بفروشد. سودی میلیاردی که یک شبه عاید شده است.
قصه زمانی رنگ و بوی دیگر به خود میگیرد که عدد فوق را ضرب در 23 (تعداد نفرات) کنیم.
شاید لامبورگینی خودروی خاص و گرانقیمتی باشد اما در بازارهای خارجی مدلهایی به مراتب ارزانتر هم پیدا میشوند که اجازه ورود ندارند ولی در ایران برایش پولهای خوبی پرداخت میکنند.
این وسط برای فوتبالیستهایی که پول اولیه یا رابطههای مخصوص برای واردات خودرو را ندارد، به نظر میرسد که قضیه بد تمام میشود.
اما به طرزی ناگهانی و خودجوش عدهای از راه میرسند و حواله آنها را به قیمتهایی اغواکننده پیشنهاد میکنند. یا اینکه در ازای دریافت حواله آنها را وارد بازی ساختمانسازی، تولید و خلاصه بیزینس میکنند.
بازیکن حرفهای درست در مرکز زمین نگران پاس شدن چکهای برج در حال ساختش است. یا اینکه پشت ضربه پنالتی آن لحظهای را تجسم میکند با یک فراری سر تمرین تیم باشگاهیاش حاضر میشود.

بعد از تحریر:
راستی شنیدهایم قرار است بازیکنان والیبال نیز چنین جایزهای بگیرند.