Untitled 1

دانلود اپلیکشین موبایل پارس تیونینگ

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: پرونده قیمتگذاری خودرو در سال جاری بسته و به سال 92 موکول شد

 1. #1
  اندازه نوشتار

  پیش فرض پرونده قیمتگذاری خودرو در سال جاری بسته و به سال 92 موکول شد

  به گزارش پارس تیونینگ به نقل از فارس، مصطفی افضلی فرد، به تشریح نشست بی نتیجه عصر دیروز کمیسیون اصل 90 با مسئولان وزارت صنعت، شورای رقابت و سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان برای تعیین تکلیف قیمت خودرو پرداخت.

  وی تصریح کرد: شورای رقابت در جلسه هفته گذشته کمیسیون اصل 90 وعده داد تا روز پنجشنبه اخیر دستورالعمل جدید قیمتگذاری خودرو را ارائه کند، اما به تعهد خود عمل نکرد.
  افضلی فرد ادامه داد: قرار بود در تعیین فرمول جدید قیمت گذاری خودرو برخی شرایط زائد رفع شده و راهها محدودتر شود که هر چه سریعتر نتیجه گیری شود که با این وجود موضوع تحقق نیافت.
  وی بر همین اساس اعلام کرد که به دلیل عدم توافق کمیسیون اصل 90 با شورای رقابت و سازمان حمایت قیمتگذاری خودرو امسال انجام نشده و به سال آینده موکول شد.
  سخنگوی کمیسیون اصل 90 در تشریح روند قانونی قیمتگذاری خودرو توضیح داد: بر اساس مصوبه شورای عالی اقتصاد و ابلاغیه وزیر صنعت، قیمتگذاری خودرو بر عهده سازمان حمایت است که این کار را با مجوز دولت بر اساس فرمول شورای رقابت انجام میدهد که برای خودروسازان لازمالاتباع است.
  افضلیفرد افزود: خودروسازان رأسا اقدام به تهیه و توزیع دستورالعملی کردند که خلاف دستورالعمل موجود در سازمان حمایت برای تعیین قیمت خودرو است، بنابراین قیمتهای مورد نظر آنها تأیید نشد.

  وی اضافه کرد: کمیسیون اصل 90 نسبت به رعایت روند قانونی قیمتگذاری خودرو به خودروسازان هشدار داد و تأکید کرد: بر اساس قانون، مرجع قیمتگذاری خودرو، سازمان حمایت است که باید طبق فرمول شورای رقابت عمل کند.
  افضلیفرد متذکر شد: از آنجا که قیمت نهایی خودرو بر اساس هزینه های تمام شده به علاوه 5 درصد سود تعیین میشود، مهم است که قیمت نهایی خودرو طبق نظر سازمان حمایت یا بر اساس نظر خودروسازان باشد، چراکه ارقام مورد نظر آنها متفاوت است.
  سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس در بخش پایانی گفت وگوی خود ارقام اعلام شده از سوی معاون اول رئیس جمهور برای کاهش قیمت خودرو و اعلام قیمت جدید را فاقد وجاهت قانونی دانست.
  افضلی فرد خاطرنشان کرد: طبق مصوبه هیئت دولت تهیه دستورالعمل قیمتگذاری خودرو بر عهده شورای رقابت و مرجع تعیین قیمت سازمان حمایت است، بنابراین آنچه از سوی آقای رحیمی اعلام شده، قیمت قانونی نیست، بلکه نظر خود اوست.
  وی اضافه کرد: ما منتظریم تا قیمتگذاری خودرو مطابق قانون و توسط مرجع آن و بر مبنای قانونی صورت گیرد نه اینکه اشخاصی که غیر مرتبط با موضوع هستند به طور پراکنده قیمت هایی را برای خود اعلام کنند.
  سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس در پایان یادآور شد: اگر قیمتگذاری خودرو بر اساس هزینه های تمام شده به علاوه 5 درصد سود تأیید شود، رقم نهایی آن باید پایینتر از ارقامی درآید که اعلام شده است.
  چندی پیش محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور در سخنانی از کاهش قیمت خودرو از 500 هزار تومان تا 4 میلیون تومان خبر داده بود که از نظر بسیاری با توجه به رشد ناگهانی و چند برابری قیمت خودرو در ماه های گذشته رقمی ناچیز بود.

  ویرایش توسط pedramMC : 03-19-2013 در ساعت 02:19 AM

کاربران پارس تیونینگ را با جستجو کلمات زیر پیدا کرده اند :

هنوز جستوجو برای این متن در پارس تیونینگ صورت نگرفته است

کلمات کلیدی این موضوع

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •