مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

به گزارش پارس تیونینگ به نقل ازسایپانیوز، معاون بازاریابی و فروش سایپا گفت: در پی تبلیغات برندی اولیه که انجام شد این سوال در ذهن مشتریان نقش بسته بود که از چه زمانی پیشفروش این خودرو آغاز میشود و به همین دلیل تماسهای مکرر از مشتریان داشتیم. در ضمن علاوه بر تیبا 2 قرار است سه محصول جدید هم در پارس خودرو عرضه شود."
وی افزود : "پیشفروش اعتباری محصولات سایپا حدود سه هفته است که شروع شده و ظرفیت تحویل شهریورماه تکمیل است و در حال حاضر، پیشفروش اعتباری و تحویل مهرماه و نیمهدوم سال شروع شده است. علاوه بر پیشفروش اعتباری، فروش به روش لیزینگی، فروش و تحویل فوری و همچنین فروش با تسهیلات رایان سایپا به قوت خود باقی است و این روشهای فروش تسهیلاتی سایپا، قطع نخواهد شد و از طریق لیزینگ رایان سایپا ادامه خواهد داشت."
قادری خاطرنشان کرد : "سایپا حدود دو ماه ونیم در عرضه و فروش خودرو وقفه داشت که از اواسط بهمنماه شروع شده بود و از اوایل اردیبهشتماه این مشکل مرتفع شد و با توجه به تعیینتکلیف قیمتها از سوی شورای رقابت، در حال حاضر فروش محصولات سایپا از استقبال خیلی خوبی برخوردار است و هم از پیشفروشها و هم از فروشهای نقدی و تسهیلات، استقبال خوبی شده است. با توجه به وقفهای که در تولید به وجود آمده و با عنایت به این که سال گذشته میزان تولید خیلی کاهش یافت، در حال حاضر، مهمترین چالش پیش رو بازگرداندن خط تولید به روال عادی است."
قادری در خصوص تاخیر در تحویل خودروهای سایپا گفت: "فعلا در مورد دو خودروی پارس تندر و مگان، با تاخیر مواجه شدهایم که البته تحویل این خودروها جریان دارد؛ تولید مگان هم از هفته جاری دوباره آغاز شده و امیدواریم به زودی به روال عادی بازگردد. در تحویل مابقی محصولات هیچ مشکلی نداریم و در حال عرضه هستیم."
قادری در ادامه از تأمین خودرو برای سازمان تاکسیرانی خبر داد و گفت: "در سالجاری سایپا با تعامل با سازمان تاکسیرانی نسبت به توسعه و نوسازی ناوگان تاکسیرانی اقدام خواهد کرد."
وی با اشاره به این که سایپا بحران را به صورت جدی پشت سر گذاشته و در حال بازگشت به روال عادی است، تصریح کرد: "گروه سایپا به آخرین قیمتهای شورای رقابت تمکین کرده و در حال عرضه خودرو با این قیمتها است و تمام افرادی که از 23 بهمن به بعد ثبتنام کردهاند، تفاوت قیمت برای آنها محاسبه میشود و به آنان عودت داده خواهد شد. در گروه رنو نیسان و پارس تندر هم براساس آخرین قیمتهای شورای رقابت و سازمان حمایت، به عرضه و فروش ادامه خواهیم داد و در دعوتنامهها هم درج شده است که اگر احیانا کاهش قیمتی اعلام شود، تفاوت قیمت به خریداران عودت داده خواهد شد ولی با توجه به اینکه این خودروها به روش CKD تولید میشوند و بخش تورمی آنها نسبت به خودروهای با ساخت داخل بالا، متفاوت است، نوع قیمتگذاری آن هم تفاوت خواهد داشت. با این وصف، سایپا فعلا براساس همان آخرین قیمتهای سازمان حمایت، به فروش و عرضه محصولات ادامه میدهد."
قادری در خصوص پاسخگویی به مشتریان گفت: "ما با تمام توان به دنبال این هستیم که پاسخگویی به مشتریان را در بخش امور مشتریان سایپایدک(CRM) متمرکز کنیم. به این ترتیب دیگر لازم نیست مشتریان برای دریافت پاسخ به بخشهای مختلف در سایپا مراجعه کنند و امیدواریم حداکثر تا پایان خردادماه بتوانیم حوزههای مختلف مثل رایان، سایان، امداد، سایپایدک، لیزینگ و ستکو و ... را طوری با فروش هماهنگ کنیم که انسجام رفتاری در پاسخگویی به مشتری در سایپا شکل بگیرد. برای همین پاسخگویی به مشتری را در امور مشتریان سایپایدک متمرکز کردهایم."