عصر خودرو: رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه‎داران اتومبیل وجود جمعه بازار خودرو را یکی از مشکلات این اتحادیه عنوان کرد و گفت: عدم ثبت قراردادهای تخصصی و مجهول المکان بودن معامله کنندگان کمیسیون رسیدگی به شکایات اتحادیه را با مشکل مواجه کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی «عصر خودرو» به نقل از فارس، حمیدرضا حیدری اظهارداشت: لازم است همشهریان قبل از انجام هرگونه معامله‎ای از مجاز بودن واحد صنفی مورد نظر خود اطمینان حاصل نمایند و سپس اقدام به عقد قرارداد نمایند
وی اعلام کرد: یکی از شاخصههای مهم مجاز بودن واحد صنفی داشتن پروانه فعالیت است، ضمن اینکه خریداران اتومبیل باید قبل از اقدام به هرگونه خرید اتومبیل از صحت و سلامت خودرو توسط کارشناسان فنی، اطمینان حاصل نموده و مندرجات سند را با شماره شاسی و شماره موتور مطابقت داده و حتما اسناد اتومبیل را از نمایشگاه‎دار دریافت کنند.
وی افزود: توجه به این امر ضروری است که از قرارداد چهار برگی رسمی اتحادیه، برگه مخصوص خریدار و فروشنده را از واحد صنفی درخواست کنند.
رئیس اتحادیه صنف نمایشگاهداران اتومبیل در انتقاد از چاپ بعضی آگهیهای خرید و فروش اتومبیل در روزنامه‎ها، بیان داشت : چاپ اینگونه آگهی‎ها بستر مناسبی را برای سودجویان که به تجارت می‎پردازند باز می‎کند و روزنامه‎ها موظف‎اند قبل از چاپ هرگونه آگهی، مجوز رسمی اتحادیه صنف نمایشگاه‎داران اتومبیل را از فرد درخواست نمایند تا از تخلفات افراد سودجو جلوگیری شود.
وی خاطرنشان کرد: یکی از فعالترین کمیسیون‎ها در اتحادیه صنف نمایشگاه‎داران اتومبیل، کمیسیون رسیدگی به شکایات است که آمار بسیار بالایی را در حل و فصل شکایات معامله‎کنندگان داشته است.