مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

اشتغال بالای صنعت خودرو مهمترین مساله در بقاء این بخش در کشورها محسوب می شود اما نمی توان نقش موثر صنعت خودرو را در تولید ناخالص ملی و داخلی و همچنین ارز آوری آن را نادیده گرفت.

به گزارش پارس تیونینگ به نقل از میهن صنعت، در بین صنایع مختلف در یک نظام اقتصادی، صنعت خودرو علاوه بر جایگاه عالی در زمینه های مختلف صنعتی و همچنین ارتباط با صنایع مختلف، حمایت دولت ها را از آن خود میکنند.
خودروسازی از جهات گوناگون از حساسیت بالائی هم در افکار عمومی و هم در بین دستگاه های مختلف دولتی برخوردار است و نگرش های مختلف جامعه بواسطه استفاده مبرم از این کالا باعث شده که حتی در خودروسازی های کاملاً خصوصی شده دولت ها نیز جهت رفاه حال شهروندان جامعه و همچنین تولیدات ملی خود نسبت به جزئیات مختلف تولید یک خودرو دیدگاه های حمایتی و موثر داشته باشند.
در کنار این، سردمداران و تصمیم گیرندگان بزرگ یک کشور از فواید و عواید وجود صنعت خودروسازی در کشور خود اطلاع کافی دارند و مضرات از دست دادن آن و معضلات اقتصادی و اجتماعی که پس از تعطیلی این بخش ها به چرخه اقتصادی یک کشور وارد می کند را به خوبی درک کرده اند.
خودروسازی معمولاً بصورت مستقیم و غیر مستقیم زمینه اشتغال بسیار زیادی را فراهم می کند چه آنکه بنا بر آمار، صنعت خودروی آمریکا بیش از یک پنجم شاغلین این کشور را در خود جای داده است و این آمار با احتساب نیروهای اضافه شده به صنایع دیگر که برای افزایش میزان تولید واحدهای صنعتی مانند فولاد و ... بکار گرفته شده است مطمئناً ازدید هیچ سیاست مدار آمریکائی پنهان نمانده است.
این مساله در ایران نیز مصداق داشته بطوریکه بر اساس آمار دوسایت بزرگ خودروسازی ایران خودرو و سایپا به ترتیب مقام اول و دوم اشتغال در کشور را بخود اختصاص داده اند و بر اساس همین مزیت در سالهای گذشته از حمایتهای دولت برخوردار بودند.
کارشناسان معتقدند تعطیلی و از بین رفتن صنعت خودروسازی در یک کشور بواسطه بی کاری عده زیادی از شاغلین این بخش تبعات اجتماعی خوبی را در برنخواهد داشت و این یکی از مهمترین دلایل سرپا نگه داشتن و حمایت های ویژه دولتها از صنعت خودرو بوده و مطمئناً سیاسیون برنامه های متفاوتی را برای بقا و امنیت شغلی کارگران این صنعت پی ریزی می کنند.
اشتغال بالای صنعت خودرو مهمترین مساله در بقاء این بخش در کشورها محسوب می شود اما نمی توان نقش موثر صنعت خودرو را در تولید ناخالص ملی و داخلی و همچنین ارز آوری آن را نادیده گرفت.
خودروسازان با تکیه بر تکنولوژی های داخلی با ارزش افزوده بالای خود باعث ایجاد شور و نشاط در سیستم اقتصادی هر نظام می شوند و ارتقاء این صنعت باعث بالا رفتن سطح اقتصادی در کشورها محسوب می شود و بیشتر کشورها به همین دلایل به حمایت های خود از صنعت مادری چون خودروسازی ادامه می دهند.
ذکر این نکته خالی از لطف نیست که بسیاری از کشورهای اروپائی تاکنون موفق به ایجاد بنگاه های تولید خودرو حتی به صورت مونتاژ در کشور خود نشده اند و حتی کشورهای همسا
یه نظیر ترکیه آرزوی داشتن همچنین خطوطی را در کشور خود دارند.