ناقابل: لندکروز 320میلیون تومان!
چیتگر جای عبدل آباد را گرفت


کیلومتر 13 جاده مخصوص شهید لشکری پارکینگ چیتگر، فضایی بالغ بر 10 هزار متر مربع که هرجمعه پذیرای خیل عظیمی از خریداران و فروشندگان خودرو از سراسر کشور است.

به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، شرق نوشت: با توجه به تعطیل شدن پارکینگ عبدل آباد و برخورد نیروی انتظامی با کسانی که در حاشیه های این خیابان اقدام به خرید و فروش خودرو میکردند دیگر تمام خریداران و فروشندگان به پارکینگ چیتگر مراجعه میکنند.
هزینه ورود به پارکینگ و گذاشتن خودرو برای فروش 10 هزارتومان است که در بدو ورود باید پرداخت شود. معمولا 40 درصد مراجعه کنندگان به این پارکینگ اعم از خریدار یا فروشنده مصرف کننده واقعی و 60 درصد دیگر واسطه های تهرانی و شهرستانی هستند. اما الان که بازار راکد است این تعادل برعکس شده و به قول واسطه ها اکثر کسانی که خودرو خود را در معرض فروش گذاشته اند چک پشت باجه دارند.
یکی از مزایای این پارکینگ این است که هر خودرویی که مورد معامله قرار بگیرد باید برگه کارشناسی داشته باشد تا قولنامه ثبت شود که باعث میشود هرگونه شایبه تقلب در معامله از بین برود. وظیفه کارشناس علاوه بر تعیین صحت و اصالت خودرو سالم بودن و رنگ نداشتن خودرو و سلامت اتاق نیز است.
هزینه کارشناسی هنگام بستن قولنامه 30 هزارتومان است و در صورتی که کارشناس بالای سر خودرو بیاید هزینه آن 50 هزار تومان میشود.
به طور کلی هزینه معامله خودرو حدود صد هزار تومان میشود که در ایران معمولا برعهده فروشنده خودرو است. در پارکینگ چیتگر همه نوع خودرویی دیده میشود، از پیکان و رنو تا لندکروز که روز جمعه لندکروز سفید هشت سیلندر مدل 2013 به قیمت 320 میلیون تومان معامله شد.
اما از این بازار نه خریدار راضی است نه فروشنده و نوعی سردرگمی در میان فعالان در این بازار هست و علت آن عدم ثبات قیمت است.
این در حالی است که درگیری لفظی بین رییس شورای رقابت و معاون وزیر صنعت و تجارت ادامه دارد و بازار خودرو همچنان بلاتکلیف است و فعالان این صنف از این روند دیگر کلافه شدهاند.
رضایی از فعالان این صنف میگوید: بازار شب عید که به طور کلی نداشتیم و ترس از ارزان تر شدن قیمت خودرو همه را فروشنده کرده بود، اینور سال هم که داستان انتخابات و ردصلاحیت هاشمی و آمدن جلیلی بازار رو مثل دیوانه های زنجیری کرده بود و قیمتها ثبات نداشت، الان هم که جو عمومی جامعه آروم شده و دیگه هیجانها خوابیده آقایون جنگ زرگری رو شروع کردهاند.
خودروسازان از قیمتهای موجود ناراضی هستند و حتی مدعی ضرر و زیان در سال مالی خود شدهاند. مجمع عمومی سایپا، یکی از دو خودروساز اصلی کشور که قرار بود 30 تیر برگزار شود به دلایل نامعلومی لغو شد.
آرش پرنلو یکی دیگر از فعالان این صنف این ماه ها را بهترین فصل برای خرید و فروش خودرو میداند.
به گفته وی همه ساله تابستان به علت اینکه اکثر مردم به مسافرت میروند و در ماه رمضان و وجود شبهای قدر در این ماه و شرکت اکثریت مردم در این مراسم بازار خرید و فروش خودرو داغ میشود اما امسال علاوه بر اینکه بازار راکد است شاهد سیر نزولی قیمتها نیز هستیم.
به طور مثال قیمت پژو 405 صفر که قبل از ماه رمضان 28 میلیون تومان بوده است الان و در ظرف دو هفته به 26 میلیون تومان رسیده است، پژو پارس نیز در این مدت با چهار میلیون تومان کاهش به 34 میلیون تومان رسیده است. پراید Ex ایربگدار نیز 400 هزار تومان کاهش داشته است و الان 16 میلیون و 200 هزار تومان معامله میشود.
خودروهای خارجی نیز از این افت قیمت مصون نماندهاند و قیمت آنها نیز اندکی کاهش پیدا کرده است.
علت این کاهش قیمت علاوه بر راکدبودن قیمت بازار کاهش نرخ ارز نیز بوده است به طوری که قیمت خودرو جنسیس از 285 میلیون به 245 میلیون تومان رسیده است یا خودرو هیوندای Ix55 از 240 میلیون تومان به 211 میلیون رسیده است و انتظار میرود این کاهش قیمت ادامه داشته باشد و در صورت ادامه روند کاهش ارز این افت قیمت شدت بیشتری به خود میگیرد.
اما قیمت خودروهای دست دوم تا حدودی ثابت مانده است. پژو 405 مدل 90 بدون رنگ 20 میلیون تومان، پژو پارس مدل 90 بدون رنگ 27 میلیون تومان و پراید مدل 90 بدون رنگ 13 میلیون تومان خرید و فروش میشود.
در آخرین تحولات در این بازار مدیرکل دفتر صنایع ماشین سازی و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: رییس شورای رقابت اعلام کرده که موضوع تغییر پایه قیمتگذاری خودروها در جلسه این شورا بررسی خواهد شد.
وی گفت: خودروسازان مدعی اند که در اواخر سال 90، سازمان حمایت از مصرفکنندگان و تولیدکنندگان به آنها وعده داده بود که با توجه به افزایش هزینه های تولید، قیمت فروش محصولات آنها را افزایش دهد.
وی با بیان اینکه در آن زمان با توجه به شرایط روز، سازمان حمایت از خودروسازان خواست افزایش قیمتها در سال 91 و طی چند مرحله صورت گیرد، خاطرنشان کرد: بر این اساس خودروسازان مدعی اند که قیمتهای پایان سال 90 که مبنای قیمتگذاری در شورای رقابت قرار گرفته، غیر واقعی و همراه با ضرر و زیان بوده است.
با توجه به تحولات اخیر و صحبتهای مسوولان انتظار میرود بعد از پایان ماه رمضان قیمت خودروهای داخلی جهش زیاد و در عوض خودروهای خارجی کاهش قیمت محسوسی را شاهد باشند.