چینی ها در مجموع بزرگترین محموله های بیش از یکصد دستگاهی خودروهای وارداتی از کره ای ها سبقت گرفتند.
به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودو»، نگاهی به فهرست محموله های خودروی وارداتی در خردادماه نشان می دهد، بزرگترین محموله ها مربوط به خودروهای چینی است. سواری MG و جیلی که محصول چین است در حال حاضر بازار خوبی در میان خودروهای وارداتی در ایران پیدا کرده و در خردادماه 4 محموله بزرگ از این خودروها وارد کشور شده اند.
در بین این محموله ها تنها یک محموله مربوط به تولیدات کارخانه کره ای هیوندا بوده است که شامل 133 دستگاه هیوندا سوناتا است که در خردادماه به کشور وارد شده است، قابل ذکر آنکه متوسط قیمت دلاری این خودروها معادل 11 هزار دلار بوده است که با قیمت هایی بین 60 تا 158 میلیون تومان در نهایت در بازار ایران به فروش می رسند.
به گزارش خبرآنلاین، قابل ذکر است قیمت تومانی درج شده در جدول مربوط به قیمت پایه گمرکی و قبل از اخذ حقوق و عوارض قانونی است ولی نکته قابل تامل آنکه به رغم کاهش تعرفه گمرکی واردات خودرو از 90 درصد به 49 درصد در عمل می بینیم که در مقایسه با سال گذشته مابه التفاوت قیمت خودروهای وارداتی در بازار با قیمت ثبتی در گمرک افزایش پیدا کرده که دلیل آن کاهش تولید خودروهای داخلی و افزایش تقاضا برای خرید خودروهای وارداتی است.
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ