کارمزد جایگاه های CNG ابلاغ می شود

نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس در واکنش به تعطیلی ۱۴۰ جایگاه سی ان جی گفت: اختلافی که برای ابلاغ افزایش کارمزد جایگاه داران بین سازمان حمایت و ستاد هدفمندی وجود داشت باعث شد تا افزایش نرخ کارمزد جایگاه داران عملی نشود که با رفع این مشکل این افزایش کارمزد تا چند روزآینده ازسوی سازمان حمایت ابلاغ میشود.

به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، علی مروی در گفت و گو با خبرنگاراقتصادی خبرگزاری خانه ملت، گفت:درخصوص بررسی مشکلات جایگاه داران سی ان جی جلساتی بین جایگاه داران و کارشناسان وزارت نفت صورت گرفته است.
نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی گفت:ظاهرا اختلاف جزئی بین عدم ابلاغ افزایش کارمزد جایگاه داران از سوی سازمان حمایت و ستاد هدفمندی وجود دارد که احتمالا این افزایش کارمزد تا چند روزآینده ابلاغ می شود.
مروی تصریح کرد:چندی پیش نماینده جایگاه داران با مراجعه به بنده در خصوص مشکلات این صنف نکاتی بیان داشت و در این زمینه با تقوی رئیس سازمان حمایت تماس داشتم و موضوع افزایش منطقی کارمزد بررسی شد و در آینده کارمزد افزایش خواهد یافت.
این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: همزمان با این افزایش کارمزد و همچنین تعداد جایگاه های سوخت امیدوارهستیم صنایع خودرونیز در تولید خودرهای گازسوز همراهی لازم را انجام دهند.
مروی ادامه داد: در گذشته دولت امتیازاتی در جهت حمایت از جایگاه داران مانند زمین رایگان برای احداث جایگاه سی ان جی یا پمپ های مجانی در اختیار آنها قرار می داد که اینگونه امتیازات حذف شده و بخش خصوصی دیگر استقبال چندانی نمی کند لذا باید برای توسعه این صنعت و کاهش شلوغی صف خودرو های متقاضی سی ان جی تعداد جایگاهها افزایش یابد.
به گزارش خانه ملت، نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس خاطر نشان کرد: در حوزه انتخابیه ام شهرک صنعتی به نام خیام وجود دارد که متاسفانه چند واحد صنعتی آلود کننده آب و هوا مشغوال به کار هستند و این موضوع اهالی منطقه را به شدت ناراحت کرده و باید وزارت صنعت، معدن وتجارت این موضوع را حل کند.