مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

کاهش تخلفات با طرح انضباط ترافیكی


رئیس پلیس راهور استان مركزی گفت: اجرای طرح انضباط ترافیكی در نیمه نخست سال جاری 21 درصد تخلفات رانندگی ناشی از تخلفات انسانی را در استان مرکزی کاهش داد.


به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، سرهنگ ابوالفضل امیدی عامل بیشتر تصادفات را عامل انسانی دانست و افزود: در راستای اجرای طرح انضباط ترافیكی در محورهای شهرهای استان این کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته اتفاق افتاده است.
وی از افزایش 120 درصدی برخورد با تخلفات حادثه ساز در هفت ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: سرعت و سبقت غیر مجاز، نقص سیستم روشنایی وسایل نقلیه به هنگام شب، عبور از چراغ قرمز راهنمایی و مصرف مواد روانگردان و مشروبات الكلی از جمله موارد حادثه ساز است که با ان برخورد شده است.
وی در ادامه با اشاره به توقیف 17 هزار و906 موتورسیكلت متخلف، ضبط 135 گواهینامه متخلف با كسب 30 نمره منفی افزود: چنانچه افرادی كه گواهینامه آن ها ضبط شده است اقدام به رانندگی كنند، طبق قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی با آنان برخورد و مجازات خواهند شد.
رئیس پلیس راهور استان مركزی تصریح كرد: همچنین 564 دستگاه خودرو توقیفی با تخلفات بیش از ده میلیون ریال پس از پرداخت بدهی ترخیص شدند.
سرهنگ امیدی در پایان از مردم خواست همزمان با آغاز فصل پاییز و زمستان و شروع بارش نزولات آسمانی رانندگان با رعایت سرعت مطمئنه و قوانین و مقررات رانندگی، پلیس را در اجرای انضباط ترافیكی در سطح شهر یاری كنند.