کاهش تخلفات رانندگی در رمضان

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ از کاهش ۲۸ درصدی تخلفات رانندگی از ابتدای ماه مبارک رمضان نسبت به هفته قبل از آغاز این ماه خبر داد.

به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، سرهنگ عین الله جهانی، معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ از کاهش تخلفات در هفته آغازین ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: طبق بررسی های صورت گرفته ،میزان تصادفات فوتی، جرحی و خسارتی از تاریخ 12/4/92 تا 25/4/92 در مجموع 28 درصد، توقیفات خودرو 11درصد و تخلفات حادثه ساز مانند حرکت های نمایشی، سرعت غیرمجاز، عبور از چراغ قرمز، حرکت با دنده عقب در بزرگراهها و دور زدن در محله ممنوع 18 درصد کاهش داشته است.
وی با بیان اینکه این آمار، مقایسه روزهای 12 تا 18 تیر با روزهای 19 تا 25 تیر که آغاز ماه مبارک رمضان می باشد است اظهار کرد: آمار به دست آمده میزان تخلفات هفته اول ماه مبارک رمضان را نسبت به هفته قبل از آغاز این ماه نشان می دهد.
به گزارش شبستان، سرهنگ جهانی در ادامه خاطرنشان کرد: به عنوان مثال در تصادفات فوتی از تاریخ12 تا 19 تیر ،چندین نفر جان خود را از دست دادند در حالیکه از 19 تا 25 تیر که ماه مبارک رمضان آغاز شده بود فقط یک نفر کشته در تصادفات را شاهد بودیم. معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ تصریح کرد: کاهش آمار تصادفات و تخلفات از آثار و برکات ماه مبارک رمضان است که در همه جوانب از جمله موضوعات مربوط به تخلفات و حوادث ترافیکی خود را نشان می دهد.