کدام پرایدها مورد علاقه دزدان هستند؟

رئیس معاونت مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا گفت: آگاهی ناجا برای جلوگیری از سرقت خودروی پراید اطلاعات لازم را در اختیار خودرو سازان قرار داده است.

به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، سرهنگ خالقی فر با اعلام این خبر گفت: علت اصلی روی آوردن سارقان به خودروی پراید عرضه زیاد آن در بازار است که به تبع آن نیاز مردم را به لوازم یدکی این خودرو افزایش می دهد.
این مقام مسئول انتظامی ادامه داد: از این رو پلیس آگاهی سعی کرده با تبادل اطلاعات و انتقال تجربیات در خصوص جلوگیری از سرقت با خودرو سازها از آمار سرقت پراید بکاهد.
وی تاکید کرد: خودرو سازها نیز با تغییر در روند ساخت خودروی پراید توانستند ایمنی قطعات را در خصوص عدم سرقت افزایش دهند.
به گفته خالقی فر؛ در حال حاضر 94.5 درصد از پراید های سرقتی مربوط به مدل زیر 86 است و تنها 5.6 درصد خودروهای پراید مدل بالای 86 به سرقت رفته است.
رئیس معاونت مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا ضمن اشاره به اینکه هنوز ضعفهای ایمنی در خودروهای پراید وجود دارد و بایستی درآینده آنان را برطرف نمود اذعان داشت: بخشی از سرقتهای خودروهای پراید مربوط به سهل انگاری هموطنان است، به گونه ای که در نگهداری و استفاده از لوازم تاخیری کوتاهی می کنند.
این مقام مسئول انتظامی افزود: بعد از پراید محصولات پژو هستند که مورد علاقه سارقان می باشند . البته درحال حاضر بالای 90 درصد از خودروهای سرقت شده منجر به کشف می شوند.
این مقام مسئول انتظامی در پاسخ به این که آیا هنوز سارقانی هستند که بتوانند در چند ثانیه خودرو پراید را به سرقت ببرند، اظهار داشت: این موضوع تنها برای خودرو های پرایدی است که تولیدشان برای قبل از سال 86 است و الان به هیچ عنوان سارقانی وجود ندارند که بتوانند پراید تولید شده سال 86 به بالا را در چند ثانیه به سرقت ببرند.
خالقی فر در پایان صحبتهای خود از خودرو سازان تقاضا کرد تا با دادن تسهیلات به دارندگان خودورهای پراید مدلهای زیر 86، آبشن های ایمنی را افزایش دهند.