فرمانده انتظامی شهرستان بابل، از انهدام باند بزرگ سرقت و کشف بیش از 20 دستگاه خودرو سرقتی و انواع قطعات خودرو از این باند خبر داد.


به گزارش پارس تیونینگ به نقل از آریا، سرهنگ علی فقیه عبدالهی افزود:در راستای طرح عملیاتی مبارزه با سارقان وسائط نقلیه،ماموران انتظامی کلانتری 12 این فرماندهی با انجام یک سری اقدامات اطلاعاتی و پلیسی موفق شدند،فردی به نام"الف – الف"را به اتهام سرقت و مالخری قطعات خودرو شناسائی کنند.
وی تصریح کرد:ماموران در ادامه تحقیقات با تعقیب و مراقبت متهم دریافتند،این فرد با تشکیل باندی اقدام به سرقت و اوراق کردن وسائط نقلیه می کند.
سرهنگ فقیه گفت:ماموران با شناسائی مخفیگاه متهم با هماهنگی مرجع قضایی در عملیات پلیسی موفق شدند، این فرد را دستگیر کنند.
این مسئول ادامه داد:متهم در تحقیقات وبازجوئی های فنی پلیس به بزه انتسابی و سرقت 20دستگاه انواع خودرو از جمله پیکان، پراید و وانت نیسان با همکاری 5 همدستش اعتراف کرد.
سرهنگ فقیه بیان داشت:با توجه به اظهارات سردسته این باند مخوف،ماموران با شناسائی دیگر متهمان شامل دو زن و سه مرد همه متهمان را در یک عملیات پلیسی دستگیر کردند.
وی درادامه بابیان اینکه:ماموران در بازرسی از محل فعالیت این باند موفق شدند،انواع لوازم و قطعات مختلف خودرو های سرقتی از جمله موتور،شاسی،بدنه و دیگر قطعات را از این باند کشف و ضبط کنند.
سرهنگ فقیه از تشکیل پرونده برای متهمان و تحویل آنان به مرجع قضایی خاطرنشان کرد:متهمان پس از سیر مراحل قانونی با قرار مناسب روانه زندان شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان بابل در پایان با هشدار به شهروندان از آنان خواست،خودروهای خود را به تجهیزات و وسایل ایمنی مجهز و از رها کردن خودرو در اماکن خلوت و مکان ها کور جدا خودداری کنند.