کلاهبرداری به بهانه تحویل خودرو خارجی

فرمانده انتظامی شهرستان آبادن خوزستان گفت: به همت کارآگاهان پلیس آگاهی فردی که با راه اندازی نمایشگاه خصوصی عرضه خودرو، اقدام به کلاهبرداری میلیاردی از مردم می کرد، دستگیر شد.

به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، سرهنگ حسین کهیایی، فرمانده انتظامی شهرستان آبادان استان خوزستان از دستگیری فردی که با جلب اعتماد مردم توانسته بود بیش از 18 میلیارد ریال از شهروندان کلاهبرداری کند خبر داد.
سرهنگ کهیای تصریح کرد: در پی وصول گزارشی به پلیس آگاهی آن فرماندهی مبنی بر کلاهبرداری فردی که در قالب نمایشگاه عرضه و فروش خودرو توانسته بود بیش از 18 میلیارد ریال وجه نقد را از شهروندان آبادانی کلاهبرداری کند، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران قرار گرفت.
فرمانده انتظامی آبادان بیان داشت: در نتیجه تحقیقات و بررسی ماموران پلیس آگاهی آبادان سرانجام مخفیگاه این کلاهبردار متواری در شهرستان کرج شناسایی و در یک اقدام غافلگیرانه دستگیر شد.
این مقام ارشد پلیس با بیان اینکه متهم در بازجویی های فنی پلیس به بزه انتسابی معترف شد، خاطرنشان ساخت: بنا به اظهارات فرد دستگیر شده، وی تحت عنوان بنگاه معاملاتی خرید و فروش خودرو توانسته بود با دادن وعده های دروغین مبنی بر تحویل کوتاه مدت خودروهای خارجی در قبال مبالغی بسیار اندک تر از قیمت واقعی آن، بیش از 18 میلیارد ریال وجه نقد را از مشتریان گرفته و متواری گردد.
فرمانده انتظامی آبادان در پایان گفت: با تشکیل پرونده این کلاهبردار حرفه ای و تحویل وی به مراجع قانونی صبح روز گذشته با صدور قرار مناسب روانه زندان شد.