کوراندو ایرانی می شود! + تصویر

پس از آنکه خودروهای شاسی بلند شرکت سانگ یانگ کره جنوبی با اقبال در بازار ایران مواجه شد، حالا دیگر رایزنی برای تولید یکی از محصولات این شرکت در ایران آغاز شده است.
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، مدیر فروش و خدمات پس از فروش رامک خودرو از موافقت قدیمیترین برند خودرویی کره جنوبی برای تولید محصول در ایران خبر داد.
احسان الدین غفوریان افزود: موافقت اولیه شرکت سانگ یانگ كره به منظور تولید خودرو شاسی بلند کوراندو این شركت در ایران اخذ شده و امیدواریم تولید این خودرو تا پایان سال جاری و یا اوایل سال آینده در كشورمان آغازشود.
وی ادامه داد: به همین منظور با خرید شرکت سیر و سفر رخش در استان قزوین که پیش تر اتوبوس های سیر و سفر تولید می کرد و با دریافت پروانه بهره برداری به نام رامک خودرو و بهینه سازی خطوط تولید و تجهیزات آن، به دنبال تولید یکی از محصولات سانگ یانگ در ایران هستیم.
به گفته وی، نامه ای از سوی شرکت سانگ یانگ کره جنوبی به شرکت رامک خودرو ارسال شده که این نامه از سوی تأمین کننده آمریکایی گیربکس های سانگ یانگ به شرکت کرهای ارسال شده و آنها نیز نامه فوق را که حاوی برخی قوانین امریکا مبنی بر جلوگیری از ارسال قطعات به برخی کشورها مانند ایران، سودان، کره شمالی و زیمباوه است را برای ما ارسال کردند.
وی با اشاره به برخی محدودیتها در بخش حمل و نقل بین المللی و جلوگیری از واردات قطعات کاربردی در صنعت خودروسازی، افزود: نرخ تصنعی ارز نیز بیشتر از هر زمان دیگری، مشکلات خودروسازان داخلی را افزایش داده است.
غفوریان همچنین با انتقاد از برخی شرکتهای داخلی که به صورت دست دوم و سوم، نمایندگی برخی خودروسازان خارجی را دریافت کرده و اقدام به واردات خودرو میکنند، تأکید کرد: در آیندهای نزدیک به دلیل کیفیت پایین این خودروهای وارداتی، مردم در صف های طولانی پشت تعمیرگاهها حضور یافته و از خرید خود پشیمان خواهند شد.
وی ادامه داد: عدم ارتباط با شرکتهای مادر خودروساز جهانی از سوی شرکتهای داخلی به بهانه تحریم و ناچار بودن مردم به خرید خودروهای وارداتی مهمترین دلیل این مسئله است.
وی در پایان از فروش نیواکتیون به عنوان محصول جدید رامک خودرو پس از ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: نیواکتیون تنها خودروی شاسی بلند کوپه ایران با ویژگیهای آفرود است.