مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
گران ​کردن خودرو مشکلات را حل نمی​کند

مشکل خودرو با گران کردن آن حل نمی شود، شرکتهای خودرو سازی ما 3500 میلیارد تومان به بانکها بدهکارند، دولت باید به تولیدکنندگان تسهیلات بدهد.


به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، عزیز اکبریان نماینده مردم کرج در انتقاد به افزایش قیمت خودرو در این باره گفت: مشکل خودرو با گران کردن آن حل نمی شود، شرکتهای خودرو سازی ما 3500 میلیارد تومان به بانکها بدهکارند، دولت باید به تولیدکنندگان تسهیلات بدهد.
وی افزود: این کارخانه ها تا وقتی که کارمند بانک هستند، معلوم است که ضرر می دهند. اگر قیمت را تا سقف 40 میلیون هم افزایش دهند باز هم متضررند. دولت باید به این تولید کننده تسهیلات بدهد، تا مشکلات قانونی را آنها رفع کنند و نظارت برکیفیت را انجام دهند. آن موقع اگر عرضه و تقاضا متوازن نبود قیمتی را تعیین کند.
به گزارش شما، عضو کمیسیون صنایع و معادن ادامه داد: نمایندگان کمیسیون صنایع و معادن 4 سئوال از وزیر صنعت معدن تجارت داشتند که دو سئوال را نمایندگان قانع شدند و دو سئوال دیگر راقانع نشدند و قرار شد یک کمیته ای از تمام کمیسیون های مجلس و معاون وزرا تشکیل بشود و مشکلات را پیگیری کنند.
وی در خصوص نظر خود با استیضاح وزیر صنعت و معدن و تجارت گفت: بنده با استیضاح مخالف هستم و معتقدم الان زمان استیضاح نیست. اما باید برای وضعیت اقتصادی و تعطیلی بازارچه های مرزی و آزاد چاره ای اندیشید .