Untitled 1

دانلود اپلیکشین موبایل پارس تیونینگ

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: گزارش ISQI برای خردادماه 92+ جدول نشانگر کیفیت

 1. #1
  اندازه نوشتار

  پیش فرض گزارش ISQI برای خردادماه 92+ جدول نشانگر کیفیت

  در خرداد ماه 1392 مجموع خودروهای تولید شده در داخل کشور، اعم از سبک و سنگین نسبت به ماه قبل با افزایش 5.4 درصدی و در مقایسه با زمان مشابه سال قبل با کاهش 34.7 درصدی مواجه شد.

  نکته: فقط اسامی خودروهایی که
  هم اکنون در حال تولید هستن ذکر شده است.
  به گزارش پارس تیونینگ به نقل از موج، در ماه اخیر 99 درصد از حجم خودروهای تولید شده در داخل کشور مختص خودروهای سبک(سواری و وانت) و یک درصد نیز مربوط به خودروهای گروه سنگین(مسافری و باری) بوده است.
  در بخش سواری شاهد افزایش 11.4 درصدی تولید نسبت به ماه قبل بودیم. از نکات مهم و حائز اهمیت در مورد تیراژ خودروهای تولید داخل میتوان به تولید خودروی جدید پارس تندر در کارخانه پارس خودرو، قطع تولید خودروهای پژو 206 و voleex c30 و افزایش تولید خودروهای تیبا، پژو 405 و تندر90 پارس خودرو اشاره کرد.
  به طبع افزایش تولید خودروهای سواری در خردادماه، تعداد خودروهای ارزشیابی شده نسبت به ماه قبل 27.2 درصد افزایش یافت بطوریکه جمعا 18 مدل خودرو مورد بازرسی قرار گرفت که 9 مدل در سطح کیفی خیلی خوب و 9 مدل در سطح کیفی خوب قرار گرفته است.
  همانطور که در جدول ردهبندی کیفی خودروهای سواری قابل مشاهده است، خودروی نیسان تیانا محصول شرکت پارس خودرو در صدر و خودروی سایپا X131 محصول شرکت پارس خودرو در انتها قرار دارد.
  در بخش عیوب فنی و عملکردی خودروهای سواری سایپا X131 ،MVM530 و MVMX33 بیشترین نمرات منفی را کسب کردند. از طرفی شاهد بهبود 7.8 درصدی میانگین نمره منفی نسبت به ماه قبل هستیم که بیشترین تاثیر در این روند مربوط به خودروهای تندر90 پارس خودرو و رنو مگان است.
  گزارش ISQI نشان می دهد که در بخش تزئینات و مونتاژی خودروهای سمند و پژو 405 خراسان بیشترین نمرات منفی را کسب کردند. در ضمن شاهد ترقی 10.8 درصدی میانگین نمره منفی نسبت به ماه قبل هستیم که بیشترین تغییر برای خودروهای نیسان تیانا و MVMX33 است.
  در بخش بدنه، خودروهای سایپا X131 و سایپا X131 پارس خودرو بیشترین نمرات منفی را کسب کردند، همچنین نسبت به ماه قبل رشد 8.0 درصدی را شاهد هستیم که بیشترین تاثیر در این روند رو به رشد مربوط به خودروهای نیسان تیانا و سمند است.
  در بخش رنگ میانگین نمره منفی نسبت به ماه قبل هیچ تغییری نیافت و خودروهای MVM530 ،MVMX33، توجوی هاچ بک و لیفان بیشترین نمرات منفی را کسب کردند. ایرادات مهم و اساسی نیز روند نزولی 33.3 درصدی داشته که عمدتا مربوط به افزایش تعداد این ایرادات در خودروهای سایپا X131 و سایپا X131 پارس خودرو است.
  در نهایت میانگین نمره منفی خودروهای گروه سواری دارای بهبود کیفی 7.6 درصدی بوده که عمدتا مربوط به روند رو به رشد خودروهای MVM530 و سوزوکی گرند ویتارا است.
  در بررسی روند تغییرات میانگین نمره منفی گروه سواری نسبت به ماه قبل مشاهده می شود بطوریکه MVM530 بیشترین درصد بهبود و MVMX33 هم بیشترین درصد تنزل را داشته است.
  از دیگر نکات حائز اهمیت در جدول میتوان جابجایی رده کیفی خودروی تندر90 ایران خودرو و پارس خودرو را در جدول ماه جاری مشاهده کرد بطوریکه تندر90 پارس خودرو بر خلاف ماه پیش بالاتر از هم نام ایران خودرویی خود قرار گرفت. از طرفی هم خودروی پژو 405 ایران خودرو که ماه پیش در رده پایین تر از هم نام ایران خودروی خراسانی خود قرار داشت، در این ماه بالاتر از پژو 405 خراسان قرار گرفت.


  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  ویرایش توسط pedramMC : 07-03-2013 در ساعت 07:51 PM
  هفت, غریبانه رفت....
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

کاربران پارس تیونینگ را با جستجو کلمات زیر پیدا کرده اند :

هنوز جستوجو برای این متن در پارس تیونینگ صورت نگرفته است

کلمات کلیدی این موضوع

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •