اکتیون جوان + تصاویر
یک شاسی بلند کوپه به ایران می آید

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
مدیر فروش شرکت رامک خودرو اعلام کرد: نیو اکتیون تنها خودروی شاسی بلند کوپه با ویژگی های آفرود در راه بازار ایران است.

به گزارش پارس تیونینگ به نقل از خبرنگار «پرشین خودرو»، سید احسان الدین غفوریان در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: شرکت سانگ یانگ در اواخر سال 2005 با اتمام تولید نسل سوم کوراندو وقبل از معرفی نسل چهارم آن، خودروی اکتیون را بعنوان برگ برنده ای در برابر رقبا، به بازار معرفی کرد.
وی گفت: این خودرو که در کلاس Compact SUV قرار دارد و برای اولین بار با طراحی کوپه شاسی بلند Sport Utility Coupe تولید و در سال 2006 به بازار وارد شد.
وی تصریح کرد: چند سال بعد نیز در ادامه تولید خودروی Musso Sport که همان وانت موسو بود خودروی Pickup یاSUT اکتیون نیز تولید شد. نام گذاری اکتیون برگرفته از کلمات Action+Youngاست که نشان از چابکی و جوانی خودرو و گروه مخاطبان آن دارد.
غفوریان گفت: اکتیون اولیه بر روی پلتفرم موتوری M111.970 مرسدس بنز ساخته شده و در ایران با همین موتور بنزینی به حجم 2300 سیسی و توان 150 اسب بخار و گشتاور 214 نیوتن متر ارائه شده است، نکته مهم دیگر اینکه سیستم انتقال نیرو مجهز به گیربکس 6 دندهتولید شرکت Borg Warner آمریکا است که توسط شرکت معتبر استرالیایی Drivetrain Systems International مونتاژ میشود.
مدیر فروش شرکت رامک خودرو (نماینده انحصاری سانگ یانگ کره جنوبی در ایران) خاطر نشان کرد: اکتیون در مدلهای 2WD و 4WD (تک دیفرانسیل و دو دیفرانسیل) به بازار معرفی شده و تنها خودروی شاسی بلند کوپهایران در کلاس Compactاست که دارای شاسی مستقل فولادی است.
وی افزود: سیستم تعلیق جلو در این خودرو از سیستم جناقی دوبل آزاد با فنرهای پیچشی سود برده و در قسمت عقب نیز از اتصال پنج مفصلی با فنرهای پیچشی و میل موج گیر و میل تعادل استفاده شده است که روی هم میتوانند خاطره یک سواری خوب و متعادل را از این شاسی بلند آفرود به ارمغان بیاورند.
وی ادامه داد: همچنین در بخش ایمنی نیز به کمک سیستمهایHDC, EBD, ESP, ABS و در نهایت سیستم ضد واژگونیARP اطمینان کافی از تعادل و ایمنی در هنگام استفاده از این خودروی شاسی بلند همراه خواهد بود.
وی افزود: از امکانات و تجهیزات رفاهی اکتیون میتوان به دیویدی و نویگیشن فارسی، گرمکن صندلیهای جلو، صندلیهای چرم سرنشینان جلو و عقب، سانروف، دوربین دنده عقب، رینگ 18 آلومینیومی، ایربگهای جلو و پردهای جانبی و ... اشاره کرد.
غفوریان افزود: اکتیون تنها شاسی بلند آفرودی است که که ویژگی های دو خودروی کوپه و SUV را یکجا داراست و میتواند بهراحتی هر چه تمام هم درمسیرهای آفرود و هم در مسیرهای شهری یا آنروداز کیفیت بالای رانندگی با آن لذت برد.
گروه صنعتی رامک خودرو نماینده انحصاری شرکت سانگ یانگ کره جنوبی بزودی نسل دوم خودروی اکتیون را با نام نیو اکتیون با بازار خودروی کشور عرضه خواهد کرد.

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ