بامدیریت هزینه ها و برنامه ریزی صورت گرفته، میزان فروش شرکت آپکو در سال 91 افزایش یافت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پارس تیونینگ به نقل از ایکوپرس، محسن پورسعیدی مدیرعامل شرکت خودروهای سفارشی ایران خودرو (آپکو) اظهار داشت: شرکت آپکو در مجموع موفق به فروش13 میلیارد تومان قطعات مختلف سفارشی در سال گذشته شد که این رقم رشد زیادی را نسبت به سال 90 را نشان می دهد.

مدیرعامل شرکت خودروهای سفارشی ایران خودرو علاوه بر قطعات جانبی ، مولتی رهیاب ، روکش صندلی، دزدگیر و قطعات تزینی را از محصولات شرکت آپکو دانست و گفت: پاسخگویی به نیاز مشتریان در خصوص نصب کلاچ اتوماتیک، سان روف، کروز کنترل و سنسور از دیگر خدمات متنوع شرکت آپکو بوده که در سال گذشت 5 .1 میلیارد تومان فروش داشته است.
وی تیونینگ خودرو را از پروژه های خاص شرکت دانست و گفت: با همکاری یکی از شرکت های مطرح آلمانی شرایطی فراهم شدکه قدرت موتور خودرو افزایش و میزان مصرف سوخت خودرو کاهش یابد.
پورسعیدی دسترسی آسان و سریع مشتربان به قطعات آپکو را از دیگر برنامه های توسعه ای آپکو دانست و گفت: برای دسترسی سریع مشتریان به شبکه و فروشگاه ها تعداد100 نمایندگی در سراسر کشور درحال ارایه خدمات به مشتریان هستند که افزایش این تعداد به 140 نما یندگی در سال 92 هدف گذاری شده است.
وی یادآور شد: با توجه به تاکید مدیریت ارشد گروه، در سال جاری سهم شرکت آپکو از بازار قطعات سفارشی افزایش خواهد یافت.
پورسعیدی به فروش خودرو در این شرکت اشاره کرد و گفت: میزان فروش خودرو در سال گذشته سه هزار و 400 دستگاه بوده که در سال جاری این تعداد به 10 هزار دستگاه افزایش خواهد یافت.
مدیرعامل شرکت خودروهای سفارشی ایران خودرو (آپکو) با تاکید بر تامین پک های قطعات سفارشی مورد نیاز ایران خودرو توسط این شرکت افزود: با تعامل صورت گرفته با ایران خودرو میزان تهیه پک های سفارشی از 40 هزار به 200 هزار پک خواهد رسید. وی افزود: این پک ها متنوع بوده و در فصول مختلف سال عرضه خواهد شد.
پورسعیدی به بخش دیگری از همکاری خود با ایران خودرو اشاره کرد و گفت: تجهیز و نصب آپشن های خاص بر روی تعداد محدودی از خودروها از جمله تندر 90 و پژو206 از طرح های این شرکت برای پاسخگویی به قشر جوان و مشکل پسند مشتریان ایران خودرو خواهد بود.
وی به استقبال مردم از قطعات سفارشی و آپشن های شرکت آپکو اشاره کرد و گفت: استاندارد بودن قطعات، کیفیت، قیمت رقابتی و مناسب و همچنین وجود امکان نصب این قطعات در محل فروشگاه های مجاز بر روی خودرو از دلایل این استقبال است.
پورسعیدیتاکید کرد: قطعات مورد نیاز از طریق شرکت های تولید کننده اصلی و همچنین شرکتهای ساپکو و ایساکو براساس استانداردهای ایران خودرو تهیه می شود.
وی از تخفیف ویژه ارایه خدمات به پرسنل ایران خودرو خبر داد و گفت: پرسنل گروه صنعتی ایران خودرو مشمول تخفیف 11 درصدی خرید قطعه از شرکت آپکو هستند. همچنین مشتریانی که عضو باشگاه مشتریان آپکو هستند نیز با توجه به میزان خرید از تخفیف بیشتری برخوردار می شوند.
پورسعیدی از افزایش فروش اینترنتی در سال جاری خبر داد و افزود: در سال گذشته میزان فروش اینترنتی کالا حدود 300 میلیون تومان بود که در سال جاری با توسعه شبکه و زیر ساخت ها این رقم افزایش خواهد یافت.
خاطرنشان می کند شرکت خودروهای سفارشی ایران خودرو (آپکو) از شرکت های زیرمجموعه گروه صنعتی ایران خودرو است که در سه حوزه قطعات جانبی، آپشن و تیونیگ به مشتریان ایران خودرو خدمت ارایه می کند.