Untitled 1

دانلود اپلیکشین موبایل پارس تیونینگ

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: CNG گرون میشه یا نه ؟

 1. #1
  اندازه نوشتار

  پیش فرض CNG گرون میشه یا نه ؟

  در شرایطی که رئیس انجمن صنفی جایگاهداران سی.ان.جی از افزایش قیمت این فرآورده مشروط به تصویب شورای اقتصاد خبر می دهد، دبیر انجمن صنفی صنعت سی.ان.جی می گوید: قرار نیست قیمت فروش سی.ان.جی به مردم افزایش یابد، این قیمت به ازای هر مترمکعب ۳۱۰ تومان باقی می ماند و تنها به منظور افزایش کارمزد، قیمت گاز تحویلی به جایگاهداران کاهش خواهد یافت.  به گزارش پارس تیونینگ ، اردشیر دادرس با اشاره به بحثهای کارشناسی در خصوص افزایش کارمزد جایگاه داران سی.ان.جی از 40 به 75 یا 80 تومان گفت: پس از رایزنی هایی که با وزیر نفت داشتیم به این جمع بندی رسیدیم که کارمزد جایگاهداران سی.ان.جی باید افزایش یابد زیرا پس از افزایش نرخ تورم و افزایش نرخ ارز از سال گذشته نرخ کارمزد جایگاهداران هیچ گونه افزایشی نداشته است.
  رئیس انجمن صنفی جایگاهداران سی.ان.جی با اشاره به اینکه قرار است با حمایت وزیر نفت نرخ جدید کارمزد در شورای اقتصاد مطرح شود، گفت: با تصویب کارمزد های جدید در شورای اقتصاد قطعا قیمت هر متر مکعب سی.ان.جی نیز افزایش خواهد یافت.
  دادرس ادامه داد: اگر نرخ 75 تومانی کارمزد به تصویب برسده قیمت هر متز مکعب سی.ان.جی که اکنون 310 تومان به فروش می رسد 345 تومان می شود.
  وی گفت: با اشاره به صحبت هایی که انجام شده احتمالا افزایش قیمت سی.ان.جی از اواخر مهر ماه اعمال خواهد شد.
  اما دبیر انجمن صنفی صنعت سی.ان.جی گفت: قرار نیست قیمت فروش سی.ان.جی به مردم افزایش یابد، این قیمت به ازای هر مترمکعب ۳۱۰ تومان باقی می ماند و تنها به منظور افزایش کارمزد، قیمت گاز تحویلی به جایگاهداران کاهش خواهد یافت.
  مرتضی ابراهیمی اظهار داشت: موضوع افزایش کارمزد جایگاهداران سی.ان.جی از سوی وزیر نفت در شورای اقتصاد در حال پیگیری است و برای تعیین میزان این افزایش باید منتظر اعلام نظر شورای اقتصاد بمانیم.
  وی افزود: قرار نیست قیمت فروش سی.ان.جی به مردم افزایش یابد، این قیمت به ازای هر مترمکعب 310 تومان باقی می ماند و تنها به منظور افزایش کارمزد، قیمت گاز تحویلی به جایگاهداران که اکنون به ازای هر مترمکعب 270 تومان است، کاهش خواهد یافت.
  دبیر انجمن صنفی صنعت سی.ان.جی تصریح کرد: خوشبختانه به نظر می رسد گام موثری برای حل این معضلی که سه سال صنعت سی.ان.جی را درگیر خود کرده برداشته شده است.
  به گزارش تسنیم، پیش از این در تاریخ هفتم مرداد ماه سال جاری، موضوع افزایش کارمزد عرضه سوخت سی.ان.جی در جلسه کیمسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با حضور مسئولان سازمان حمایت از مصرف کنندگان مورد بررسی قرار گرفته بود.
  در آن زمان مخالفت سازمان حمایت از مصرف کنندگان به منظور افزایش کارمزدها با افزایش نرخ نهایی عرضه سی.ان.جی برای مصرف کننده، دلیل عدم تصویب افزایش نرخ کارمزدها اعلام شد.
  همچنین مناسب نبودن کارمزد عرضه سی.ان.جی موج جدید تعطیلی جایگاههای عرضه این سوخت را در سال جاری به دنبال داشت به طوری که در میانه تابستان حدود 140 جایگاه سی.ان.جی در اقصی نقاط کشور تعطیل بوده است.
  اما اظهار نظر جدید امیر وکیل زاده، معاون مدیر طرح سی.ان.جی در امور اجرا و بهره برداری از جایگاه های گاز طبیعی فشرده در شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در این خصوص شنیدنی است.
  وکیل زاده با بیان اینکه کارمزد و حق العمل دو مقوله متفاوت است، اظهار داشت: حق العمل مبلغی است که مالک جایگاه مستقیما از مصرف کننده نهایی دریافت و بحساب خود واریز می کند (در حال حاضر مبلغ400 ریال به ازای هر متر مکعب فروش) و کارمزد مبلغی است که از سوی شرکت ملی پخش (فارغ از محل تامین آن) با رعایت دستورالعمل های صادره به حساب مالک جایگاه واریز می شود که در حال حاضر وجود ندارد.
  در واقع مبلغ 40 تومانی که از فروش 310 تومانی هر مترمکعب سی.ان.جی به مصرف کننده نهایی به حساب جایگاهداران واریز می شود به عنوان حق العمل است نه کارمزد.
  پیگیری از شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی حاکی از این است که در جلسات دولت، نرخی که به عنوان کارمزد دریافتی قرار است به حساب جایگاهدار علاوه بر نرخ حق العمل تخصیص یابد، مشخص شده و این نرخ قرار است در جلسه شورای اقتصاد نهایی شود.
  هفت, غریبانه رفت....
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

 2. #2
  اندازه نوشتار

  پیش فرض

  به گزارش پارس تیونینگ، دبیر انجمن صنفی سی.ان.جی کشور در رابطه با افزایش قیمت سی.ان.جی در نهم مرداد سال جاری گفت: 10 تومان افزایش قیمتی که برای هر مترمکعب سی.ان.جی اعمال شد در حقیقت مربوط به قانون بودجه سال 92 بوده است .
  ابراهیمی مقدم در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو افزود: به دلیل پرداخت دیرهنگام بودجه از سوی دولت پیشین در سال گذشته سه ماه اول تنخواه بوده و بودجه 92 از یکم تیرماه اجرایی شد. وی گفت: طبق قانون بودجه 92، شرکت ملی گاز می تواند جهت تامین اعتبار گازرسانی روستایی 10 تومان از مصرف کنندگان اخذ کند و این مبلغ از تاریخ یکم تیرماه سال جاری از تمامی مشترکین اعم از خانگی، تجاری، صنعتی و نیروگاه اخذ شده است.اما در مورد جایگاه های سی.ان.جی این قانون با بیشتر از یک ماه تاخیر اجرا شد و درنتیجه آن، قیمت فروش گاز به جایگاه های سی.ان.جی از 260 تومان به 270 تومان افزایش یافت . ابراهیمی مقدم در ادامه افزود: از طرفی برای ثابت باقی ماندن کارمزد (40 تومان)،قیمت فروش سی. ان.جی هم از 300 تومان به 310 تومان افزایش پیدا کرد. وی ضمن معرفی شورای اقتصاد و هیئت وزیران به عنوان مرجع تصمیم گیری نهایی در این حوزه اظهار داشت: به احتمال زیاد افزایش کارمزد با کاهش قیمت فروش گاز به جایگاه های سی.ان.جی تحقق یابد و درنتیجه تغییری در قیمت سی.ان.جی به وجود نیاید. وی خاطرنشان کرد: درحال حاضر شرکت گاز هرمترمکعب گاز را به قیمت 270 تومان به جایگاه داران می فروشد و جایگاه ها نیز سی.ان.جی را به قیمت 310 تومان به مصرف کنندگان عرضه می نمایند.
  ابراهیمی مقدم در خاتمه ابراز امیدواری کرد که با پیگیری و اهتمام وزیر نفت، کارمزد جایگاههای سی.ان.جی در زودترین زمان ممکن افزایش یابد.

  Persian Automotive Community and Discussion Board

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

کاربران پارس تیونینگ را با جستجو کلمات زیر پیدا کرده اند :

CNGگرون میشه

کلمات کلیدی این موضوع

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •