ابرخودرو انگلیس شکست خورد

پروژه ابرخودروی مافوق صوت انگلیس به دلیل بروز مشکلات مالی و تحقیقاتی به سال 2015 میلادی موکول شد.

به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، پروژه ابر خودرو مافوق صوت متشکل از یک موتور موشک هیبریدی با سوخت هیدورکسیل ترمینیتد پلی بوتادین (HTPB)، موتور جت جنگنده Eurofighter-Typhoon و موتور فرمول یک Cosworth است.
وزن ابرخودرو مافوق صوت به طول 3.65 متر بیش از 450 کیلوگرم است و سرعت آن بالغ بر بیش از یک هزار و 600 کیلومتر در ساعت پیش بینی می شود.
مرحله نخست آزمایش موتور موشک ابرخودرو مافوق صوت Bloodhound سال 2012 در جنوب غربی انگلیس با موفقیت آزمایش شد، اما بر خلاف وعده قبلی تیم طراحی مبنی بر آزمایش دور دوم در تابستان 2013، اجرای این پروژه با مشکلات مالی و تحقیقاتی مواجه شده است.
دیوید ویلترز، مدیر پروژه ابرخودروی مافوق صوت Bloodhound در یک نشست خبری تأکید کرد: طراحی و ساخت ابرخودرویی که قادر به شکستن رکورد سریعترین سرعت زمینی باشد، با یک گروه کوچک و بودجه محدود بسیار دشوار است.
ویلترز خاطر نشان کرد: با توجه به مشکلاتی که در مسیر طراحی و آزمایش بخش های مختلف خودرو به ویژه در بحث قوانین فیزیک به وجود آمده است به زمان بیشتری برای تکمیل و ساخت نیاز داریم و در صورت حصول شرایط، ابرخودروی مافوق صوت تا سال 2015 آماده رکوردشکنی خواهد شد.
پروژه ابرخودرو مافوق صوت Bloodhound با حمایت مالی وزارت دفاع انگلیس و بودجه 16 میلیون دلاری در دست اجراست.