افزایش فروش خودرو در چین

گزارش های اقتصادی که روز چهارشنبه منتشر شد نشان دهنده افزایش فروش خودرو در بازار چین در نیمه نخست امسال در مقایسه با نیمه نخست سال گذشته است.

به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، خبرگزاری چینی «شین هوا» به نقل از اتحادیه صنعت خودرو چین اعلام کرد فروش خودرو در این کشور در نیمه نخست امسال با دوازده و 34 صدم درصد افزایش از 9 میلیون و یکصد و چهل هزار دستگاه در نیمه نخست سال گذشته به ده میلیون و هفتصد و هشتاد هزار دستگاه افزایش یافته است.
در همان حال افزایش تولید کارخانه های خودروسازی در چین نیز با 21 ممیز 83 صدم درصد افزایش به ده میلیون و 750 هزار دستگاه رسید.
به گزارش خبرگزاری آلمان از پکن، در نیمه نخست امسال هشت میلیون و 670 هزار دستگاه خودرو سواری در بازار چین فروخته شد که 13 ممیز 81 صدم درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش نشان می دهد. فروش خودروهای تجاری نیز شش ممیز 68 صدم درصد افزایش یافت و به دو میلیون و 120 هزار دستگاه رسید.
شی جیانهوا معاون مدیرکل اتحادیه صنعت خودروسازی چین در کنفرانسی مطبوعاتی گفت هشت شهر چین محدودیت های جدیدی برای فروش خودرو وضع خواهند کرد که در این صورت میزان فروش خودرو در چین 400 هزار دستگاه کاهش خواهد یافت.