مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
بازار خودرو تركیه در تسخیر وارداتی ها

داده های اقتصادی در تركیه حاكی از آن است كه سهم خودروهای سواری خارجی در بازار داخلی این كشور به بالاترین حد خود در ۱۰ سال اخیر رسید و این خودروها ۷۸ درصد بازار را در اختیار دارد.

به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، انجمن نمایندگان عامل خودروی تركیه امروز اعلام كرد در شش ماه نخست سالجاری میلادی هر ۱۰۰ خودروی سواری به فروش رسیده در بازار این كشور را ۷۸ خودروهای سواری ساخت خارج تشكیل می دهند.
براساس این داده ها در نیمه نخست سالجاری میلادی ۲۹۲ هزار و ۱۰۶ دستگاه خودروی سواری در تركیه به فروش رسیده است كه ۲۲۸ هزار و ۴۲۰ دستگاه آن وارداتی و ۶۳ هزار و ۶۸۶ دستگاه آن را خودروهای مونتاژ و ساخت تركیه تشكیل می دهد.
این داده ها حاكی است، سهم خودروهای سواری وارداتی در بازار تركیه به طور قابل ملاحظه ای از میانگین سهم فروش این خودروها در ۱۰ سال گذشته فراتر رفته است و این در مقابل سیاست دولت تركیه قرار دارد كه به دنبال تولید خودرو ملی است.
در دوره ۲۰۱۲ – ۲۰۰۳ میلادی میانگین سهم خودروهای سواری وارداتی در بازار تركیه برابر ۲/۷۰ درصد بود كه در سالجاری به ۲/۷۸ درصد رسیده است.
بالاترین سطح در دوره ۱۰ ساله گذشته در سال ۲۰۱۲ بود كه به ۶/۷۳ درصد رسیده بود.
براساس همین داده ها در نیمه نخست سالجاری میلادی همچنین ۸۹ هزار و ۶۳۷ دستگاه خودروی تجاری سبك به فروش رسیده كه ۴۶ هزار و ۹۶۱ دستگاه آن را داخلی و ۴۲ هزار و ۶۷۶ دستگاه آن را وارداتی تشكیل می دهد. سهم خودروی تجاری سبك وارداتی در این دوره به ۶/۴۷ درصد رسید. میانگین ۱۰ سال گذشته ۷/۴۳ درصد بوده است.
به گزارش ایرنا، در این میان ركورد بیشترین فروش خودروی وارداتی در تركیه را فولكس واگن در اختیار دارد. این شركت آلمانی در نیمه نخست امسال ۲۴ هزار و ۸۶۲ دستگاه خودرو در تركیه فروخته است.
پژو دومین شركت خودروسازی در تركیه كه ۱۴ هزار دستگاه خودرو در این كشور به فروش رسانده است و تویوتای ژاپن نیز با ۱۳ هزار و ۳۲۴ دستگاه در ردیف بعدی قرار دارد.
افزایش سهم خودروهای خارجی در بازار تركیه در حالی صورت می گیرد كه بحث تولید خودروی ملی در تركیه داغ است و تلاش برای جذب سرمایه های خارجی به صنعت خودروسازی ادامه دارد.
صنعت خودروسازی تركیه گر چه از صنایع پیشرو در تركیه محسوب می شود و در صادرات نیز حرف اول را می زند، هنوز متكی به صنایع مونتاژ است و تلاش های این كشور برای انتقال فناوری تولید خودور به تركیه و تولید خودرو ملی تاكنون نتیجه مطلوب را نداشته است.
بررسی آمارهای ارائه شده از سوی انجمن صنایع خودروسازی تركیه نشان می دهد، هم اكنون در تركیه پنج كارخانه بزرگ خودرو سازی، شش كارخانه كامیون و اتوبوس سازی، سه كارخانه خودروی تجاری سبك فعال است.
در سال ۲۰۱۲ میلادی در تركیه ۵۷۷ هزار دستگاه سواری، ۴۹۵ هزار دستگاه خودروی تجاری و در مجموع یك میلیون و ۷۳ هزار دستگاه خودرو تولید شده است.
تركیه ۷۳۰ هزار دستگاه از این خودروها یعنی ۶۸ درصد آن را صادر كرد.
گونگور اوراس اقتصاددادن و نویسنده تركیه ای می گوید آمار صادرات تركیه نشان می دهد در صورتی كه صنعت خودروسازی این كشور امكان صادرات نداشت، ادامه حیات كارخانجات اتومبیل سازی و خودروی تجاری سبك در این كشور ممكن نمی شد.
در سال گذشته میلادی درآمد ارزی صنعت خودروسازی تركیه ۱/۱۱میلیارد دلار و صنایع جنبی خودروسازی تركیه ۲/۸ میلیارد دلار بود.
به گفته اوراس مصرف كننده تركیه ای به استفاده از اتومبیل های لوكس تمایل زیاد دارد و فروش ۴۹۷ دستگاه خودروی پورشه آلمان، ۸۴ دستگاه جاگوار انگلیس، ۲۱ دستگاه فراری ایتالیا ۱۸ دستگاه بنتلی انگلیس، ۱۸ دستگاه مازراتی و ۱۰ دستگاه آستون مارتین و همچنین ۱۵ هزار دستگاه مرسدس بنز، ۱۳ هزار دستگاه انواع مدل های آئودی و ۱۵ هزار دستگاه ?بی ام و ? در سال گذشته موید این ادعا است.
گرایش مردم تركیه به خرید خودروهای وارداتی، موجب شده است سرمایه گذاران داخلی و خارجی به تولید اتومبیل در تركیه و یا تولید یك خودروی ملی در این كشور تن در نداده و آن را مقرون به صرفه ارزیابی نكنند.
این درحالی است كه دولت آنكارا و به ویژه نخست وزیر تركیه بر لزوم تولید اتومبیل ملی در این كشور تاكید دارد.
ظفر چاغلایان وزیر اقتصاد تركیه در این باره گفت: هر سرمایه دار جسوری كه در این راه قدم بردارد، دولت حامی و پشتیبان آن خواهد بود.