مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
جگوار بلندتر از همیشه می غرد

جگوار خودروهایی با سازه های تمام آلومینیم را برای اولین بار به بازار بریتانیا عرضه می کند.

به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، جگوار انواعی از خودروهای سدان جمع و جور، ون و کراس اور با سازه های تمام آلومینیم عرضه خواهد کرد که برای این خودروساز گامی بلند محسوب می شود.
این نوع خودروها از نیمه دوم سال 2015 برای فروش آماده می شوند. رقبای این خودرو در بازار ب ام و سری 3 و بنز کلاس سی هستند.
کریستوف استوئرمر از مؤسسه تحقیقاتی IHS Automotive می گوید: منطقی است که فرصت پدید آمده از لندروور برای گسترش و توسعه جگوار به کار گرفته شود. سرمایه گذاران هم از این حرکت استقبال خواهند کرد.
در حال حاضر مدل های ارزان تر لندروور مثل اووک Evoque و فریلندر از پرفروش ترین خودروهای جگوار-لندروور هستند. جگوارهای جدیددر کارخانه سابق لندروور در سیلیهال انگلستان تولید خواهند شد.
سازه های تمام آلومینیم برای اولین بار در مدل های جگوار XJ طرای شده است. سال گذشته جگوار-لندروور قراردادی با عربستان سعودی برای تأمین آلومینیم منعقد کرد.
همچنین این شرکت 2.75 میلیارد پوند (معادل 4.23 میلیارد دلار) سرمایه گذاری را طی 4 سال آینده به اجرا خواهد گذاشت.
از زمانی که تاتاموتورز هندوستان سهام جاگوار-لندروور را از شرکت فورد آمریکا به مبلغ 2.3 میلیارد دلار خریداری کرد این دو خودروساز روند بهبود را آغاز کرده و اکنون به سوددهی بازگشته اند.
در نیمه اول سال 2013 این دو خودروساز با فروش 210 هزار 190 دستگاه 14 درصد رشد را نسبت به سال قبل از آن به ثبت رساندند. حدود 20 درصد از این فروش با برند جگوار بوده است.