خودرو کنترل کننده سلامت راننده

یك شركت خودروسازی خودرویی ساخته است كه می تواند وضعیت سلامتی راننده را در حین رانندگی كنترل كند و حتی كنترل خودرو را در صورت بیمار بودن راننده و یا خواب آلوده بودن وی بر عهده گیرد.

به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، این شركت خودرو سازی حسگرهایی را آزمایش كرده است كه با كنترل دمای بدن راننده می تواند حمله صرع وی را پیش بینی كند و هدایت خودرو را در هنگام حمله برعهده گیرد و آن را بدون هیچ صدمه ای در گوشه ای پارك كند.
مسئولان این شركت خودروسازی براین باورند كه در آینده حسگرهای پزشكی در هر خودرویی مورد استفاده قرار می گیرند و بنابراین باید صندلی ها و فرمان های هوشمند ساخته شوند.
این شركت همچنین در حال ساخت آمبولانس هایی است كه حاوی حسگرهای پزشكی هستند و می تواند ضربان قلب را اندازه گیری كند و به پزشكان اجازه دهد تا بیمار را از راه دور معاینه كند.
نمونه اولیه این آمبولانس در هند آزمایش شده است و مهندسان این شركت خودروسازی امیدوارند كه بتوانند این حسگرها را در خودروهای دیگر نیز به كار ببرند.
شركت خودروسازی فورد همچنین در حال ابداع صندلی ، فرمان و كمربندهای هوشمند است كه حسگرهایی در آنها تعبیه شده است.
به گزارش ایرنا، حسگرهای مادون قرمز تعبیه شده در فرمان خودرو، كف دست راننده و چهره وی را برای نشان دادن تغییراتی در درجه حرارت بدن وی كنترل می كند.
همچنین حسگر مادون قرمزی كه در ستون فرمان این خودرو تعبیه شده است درجه حرارت اتاق خودرو را نشان می دهد وحسگر تعبیه شده در كمربند ایمنی خودرو آهنگ تنفس راننده را اندازه گیری می كند.