مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
دلایل ورشکستگی دیترویت چیست؟

مدیر عامل جنرال موتورز می گوید هر چه فرایند ورشکستگی شهر دیترویت زودتر انجام شود، هم برای شهر بهتر است هم برای وضعیت صنعت خودرو.

به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، مدیر عامل جنرال موتورز در باره وضعیت پدید آمده در شهر دیترویت ایالت میشیگان می گوید: «موضوع اصلی این جا اقتصاد کلان است. صنعت خودرو به طور کلی خوب عمل نمی کرد. به خاطر آن که خودروسازان خود را از ورشکستگی نجات دهند مجبور به تغییر ساختار شدند که موجب از دست رفتن مشاغل در این ایالت و در صنعت خودرو شد. به همین دلیل منبع اصلی اخذ مالیات هم دود و نابود شد.
اکرسون مدیر عامل جنرال موتورز در این مصاحبه همچنین گفت: از زمانی که دیترویت اعلام ورشکستگی کرد، پیامد فوری و ناگهانی به ویژه از نقطه نظر مالی دامن جنرال موتورز را نگرفت اما برای همه بهتر است که فرایند ورشکستگی با سرعت بیشتری طی شود. هر چقدر این فرایند سریع تر شکل بگیرد امکان بازسازی بهتری فراهم می آید و برای شهر و صنعت خودرو بهتر است.
چون فرایند شکل گیری این ورشکستگی کوتاه نبوده، رفع آن هم آسان و کوتاه نخواهد بود. مهاجرت استعدادها در طی زمان طولانی به وقوع پیوسته و جذب دوباره استعدادها در کوتاه مدت ممکن نیست. در ضمن این شهر بیش از 18 میلیارد دلار بدهی روی هم انباشته کرده است.
اکرسون که سکان جنرال موتورز ورشکسته را از سال 2010 به دست گرفت می گوید: در دهه 1960 شهر دیترویت در آمریکا حکم سیلیکون ولی امروز را داشت و هم مهندسان علاقه داشتند به دیترویت بروند. اما از دهه 1970 و 1980 با ظهور رقبای سرسخت خارجی، خودروسازان آمریکایی واکنش مناسبی به این رقابت نشان ندادند. با کاهش مشاغل در دیترویت پایگاه درآمدی دولت به ویژه اخذ مالیات رو به کاهش گذاشت.