آئودی و Inrix سیستم پارکینگیاب خلاقانهای را ابداع کردهاند که میتواند با پیدا کردن نزدیکترین پارکینگها و رزرو فضا برای راننده از سرگردانی رانندگان برای یافتن فضای پارک بکاهد.

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پارس تیونینگ به نقل از خبرآنلاین، آئودی اولین خودروسازی است که تلاش می کند به کمک سیستم Inrix Park کابوس پیدا کردن فضای پارک درکلان شهرها را برای خریداران خودروهای خود که مجهز به سیستم ناوبری MMI هستند، برای همیشه از بین ببرد. این سیستم می تواند از میان 18هزار پارکینگ در آمریکای شمالی و بیش از 42هزار پارکینگ در قاره اروپا فضای موجود برای پارک، نرخ هر ساعت و فاصله خودرو با پارکینگ های موجود در محدوده را مقایسه و اعلام کند.
فیلیپ برابک، مدیر محصول خودروساز آئودی می گوید: «هدف اصلی از به کارگیری بسته برخط آئودی ساده تر کردن چالش های روزمره رانندگی برای خریداران این برند است. بخشی از این سهولت کار می تواند به پیدا کردن پارکینگ مناسب و پیشنهاد آن به رانندگان برگردد و رانندگی را برای آنها به تجربه دلپذیرتری تبدیل کند».
آغاز استفاده از این فناوری تازه در خودروهای آئودی، همین هفته در کنفرانس تله ماتیکز دیترویت 2013 اعلام شده است. متخصصان این شرکت می گویند استفاده از این سیستم یکپارچه در خودروها به مراتب ساده تر از دریافت داده ها به کمک تلفن همراه هوشمند است و در این روش داده ها سریع و مستقیم دریافت خواهند شد. آنها تخمین می زنند تنها در ایالات متحده بیش از 100هزار دارنده خودروهای آنلاین آئودی بتوانند از این امکان استفاده کنند. با توجه به حجم تولید این خودرو ماهانه هزاران نمونه جدید نیز از سیستم پارکینگ یاب استفاده خواهند کرد.
آئودی اولین خودروسازی است که امکان دستیابی به اطلاعات پارکینگ های متعدد را به رایگان برای خریداران خود فراهم می کند. این داده ها به شکل لحظه ای به روز شده و شامل قیمت ها، فضای موجود، محل پارکینگ و هزینه ساعات استفاده از فضای پارک می شود. این سیستم حتی می تواند فضای مورد نظر را رزرو کند و کوتاه ترین مسیر ممکن برای رسیدن به پارکینگ را نشان بدهد. برای دارندگان آئودی در آمریکای شمالی و اروپا این داده ها فضاهای پارک موجود در فضای باز را نیز در برخواهد گرفت.
سیستم INRIX Park که به رایگان در اختیار خریداران و تمامی خودروهای آئودی که از سیستم ناوبری MMI استفاده می کنند، قرار خواهد گرفت، مقایسه نرخ پارکینگ ها و فاصله آنها را برای بیش از 42هزار پارکینگ در قاره اروپا نیز امکان پذیر خواهد کرد. این داده ها با ساخت پارکینگ های تازه و فضاهای تفریحی جدید به روز خواهند شد تا نزدیک ترین و اقتصادی ترین محل پارک ممکن را به رانندگان نشان بدهند.
برایان میستل، مدیرعامل INRIX می گوید: «همراه با آئودی تلاش کردیم دسترسی به داده های فضای پارک را مستقیم و ساده تر کنیم. می دانیم که یک سوم ترافیک شهری را رانندگانی ایجاد می کنند که دارند به دنبال جای پارک می گردند. این شیوه می تواند از تعداد آنها و ترافیک در شهرهای بزرگ بکاهد».