مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
رمز موفقیت هیوندایی در چیست؟

هیوندای این روزها بیشتر وقت و پول خود را در اروپا صرف حفظ وفاداری مشتری و مراجعه دوباره آنان می کند.

به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، هیوندایی در اروپا با شرکت در جام قهرمانی رالی جهانی به «نام آشنایی» فکر می کند. به بیان دیگر هیوندایی تلاش می کند سطح آشنایی مردم با نام و نشانش را افزایش دهد.
آلن راشفورث قائم مقام و مدیر عملیاتی هیوندایی اروپا می گوید این خودروساز برای رشد در اروپا، بیشتر تلاش خود را معطوف به وفاداری و بازگشت مشتری کرده است.
بین سال های 2008 تا 2012 سهم بازار هیوندایی از بازار اروپا از 1.8 درصد به 3.5 درصد رسید و اکنون تلاش می کند ظرف چهار سال آینده به این رقم را به 5درصد برساند و در نتیجه به یکی از 5 برند اصلی در بازار اروپا تبدیل شود. در سال های 2009 به بعد به دلیل برنامه های خارج کردن خودروهای فرسوده از گردونه حمل و نقل، تسهیلاتی برای صاحبان این نوع خودروها در اروپا در نظر گرفته شده بود که بخش مهمی از خریداران را به سمت خودروهای کره ای و ژاپنی سوق داد.
پیش بینی ها نشان می دهد که در سال 2014 هیوندایی رشدی دوباره در بازار اروپا را آغاز خواهد کرد که آن را مدیون تلاش برای افزایش وفاداری مشتری است.
مارک هال قائم مقام بازاریابی هیوندایی اروپا می گوید: ما همین حالا هم در شاخص «مراجعه دوباره مشتریان» برای خرید محصولات هیوندایی از حد متوسط صنعت خودرو در جایگاه بالاتری قرار داریم اما حتی اگر بتوانیم به اندازه 5 درصد، مراجعه دوباره مشتریان را افزایش دهیم به معنی 34 هزار خودرو در سال در بازار اروپا است.
مارک هال می گوید یکی از شاخص هایی که ما اندازه گیری می کنیم «آشنا بودن نام و نشان شرکت، بدون کمک» است یعنی بدون آن که تلاشی مستقیم در جهت معرفی نام و نشان انجام شده باشد از طریق نظرسنجی ها بررسی می شود که نام و نشان هیوندایی تا چه حد برای مردم آشنا است.
اندازه گیری ها نشان داده که سه سال پیش 12 درصد بوده و اکنون به 20 درصد رسیده است. البته متوسط این شاخص در صنعت خودروسازی تقریبا دو برابر این مقدار است. هر چقدر برندی نام آشناتر باشد احتمال آن که مشتری به سراغ آن برند برود بیشتر است.
هیوندایی برای آن که نام آشناتر شود در جام قهرمانی رالی جهانی سال آینده حضور خواهد داشت. برای این کار با همکاری مرکز تحقیق و توسعه در نوربرگرینگ Nurburgring آلمان در حال توسعه و تکوین خودروهایی است که به کیفیت های رانندگی اروپایی نزدیک باشد.
مارک هال می گوید: از زمانی که ما تولید خودروی i30 را در کارخانه ای در چک شروع کردیم تا به حال 15 مدل جدید یا خودروی تغییر شکل یافته عرضه کردیم. اکنون فاز جدید 5 ساله را شروع کرده ایم که در آن تصمیم داریم محصولاتمان را با برون سپاری در اروپا تولید کنیم.