رکورد 30میلیون دلاری خودرو تاریخی

خودرو مرسدس بنز W196 گراند پریکس که توسط خوان مانوئیل فانگیو دو پیروزی درخشان در 1954 بدست آورد در یک حراجی که در هفته اخیر برگزار شد به قیمتی در حدود 30 میلیون دلار به فروش رسید.

به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، خودرو مرسدس بنز W196 گراند پریکس که توسط خوان مانوئیل فانگیو دو پیروزی درخشان در ۱۹۵۴ بدست آورد در یک حراجی که در هفته اخیر برگزار شد به قیمتی در حدود ۳۰ میلیون دلار به فروش رسید که بدین ترتیب عنوان گران ترین خودرویی که تاکنون در یک حراجی به فروش سیده است را به خود اختصاص دهد.


مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
رکورد قبلی متعلق به یک خودرو فراری در سال ۲۰۱۱ بود که به قیمت ۱۰ میلیون پوند به فروش رسید و البته سابقه درخشان فانگیو را نیز در پشت سر خود نداشت.


مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
این خودرو که دارای پلاک ۰۰۰۶/۵۴ است در مسابقات جایزه بزرگ ۱۹۵۴ که در المان و سوئیس برگزار شد افتخارات فراوانی کسب کرد و دارای یک موتور هشت سیلندر تزریق مستقیم ۲٫۵ لیتری است و از سایر فناوریهای بکار رفته در این خودرو میتوان به سیستم تمام تعلیق و همچنین طراحی شاسیهای سبک وزن نیز اشاره کرد.


مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
به گزارش خودروسازی، رابرت بروکس مدیر حراجی بونهایم در این مورد میگوید: این خودرو افسانه ای جایزه بزرگ یکی از مطلوب ترین و مهمترین خودروهای تاریخ در مسابقات جایزه بزرگ است.